Ілюстративне фото
Ілюстративне фото ZN.ua

Оптимізм проти сезонності: від чого залежатиме курс долара до кінця року – Фурса

Читайте по-русски
Фактором останнього "ривка" курса гривні став нещодавній аукціон, коли Мінфін розмістив державних цінних паперів на $500 млн

Головним чинником, який до кінця року "тягнутиме" курс долара вниз – це оптимізм українців. Про це заявив економіст та інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі "5 каналу. Станом на час розмови курс впритул наблизився до психологічної позначки у 24 грн/дол.

"Що відбувається? Насправді – оптимізм. Той оптимізм українського бізнесу, населення стосовно влади, змін у країні. Це підтримує гривню. І плюс, фактором останнього такого ривка гривні став аукціон у вівторок, коли Мінфін розмістив державні цінні папери, номіновані в гривні, десь на $500 млн, 5-річні. Папери там купляли іноземці. Тобто вони зайшли, занесли ці $500 млн, продали їх і купили гривневі цінні папери. Коли в нас за тиждень з'являється плюс $500 млн в системі – це фактор, який "позитивно" тисне на гривню", – пояснив Фурса.

Він наголосив, що на коливання курсу валют завжди вливає ціла сукупність факторів.

Дивіться також: Стрімкий "доларопад": чому, попри міцну гривню, не всі імпортні товари дешевшатимуть

"Загалом же, це – дуже сприятлива для української економіки зовнішня кон'юнктура й активність іноземних інвесторів. Плюс $4 млрд з початку року. Це все поки що підтримує гривню. Можна сказати, що до кінця року вже фактор іноземців не буде так грати, бо уряд не розміщатиме такі довгострокові цінні папери на великі суми. Залишається тільки наш стандартний сезонний фактор, бо ми звикли і так побудована українська економіка, що восени долар сильнішає, а гривня слабшає. З іншого боку – оптимізм, якій зберігається. От хто кого переможе – від цього і залежить динаміка курсу на найближчі місяці", – зауважив експерт.

Він уточнив, що наразі великий вплив на динаміку коливань курсу має саме психологічний фактор, а не економічний.

"Зараз дуже важко прогнозувати, тому що працює психологія. Коли гривня летіла з 15 до 30 – це також була психологія. Це була паніка, коли всі гривні переводили в долари. Зараз ми маємо такий приклад зворотної паніки, коли люди переходять на гривню. Не думаю, що це триватиме довго, але зараз цей оптимізм працює", – резюмував він.

Дивіться також повне відео розмови про курс валют, співпрацю з МВФ та ринок землі:

 

Попередній матеріал
Кличко позивається до Кабміну і Богдана – причини
Наступний матеріал
Труїли бліх – і не розрахували: у Черкасах довелося евакуювати машканців багатоповерхівки