Кличко
Кличко фото - скріншот з відео

Кличко позивається до Кабміну і Богдана – причини

Читайте по-русски
Відповідні адміністративні позови подані до Окружного адміністративного суду Києва

Позов до суду на Кабінет Міністрів України, прем’єр-міністра Олексія Гончарука й керівника Офісу президента Андрія Богдана подав міський голова Києва Віталій Кличко у зв'язку з рішенням про звільнення його з посади голови КМДА. Про "5 каналу" підтвердила прессекретарка Віталія Кличка.

Відповідні адміністративні позови подані до Окружного адміністративного суду Києва.

Таким чином, Віталій Кличко вимагає визнати протиправними дії уряду щодо внесення президенту подання від 4 вересня про звільнення і просить скасувати відповідну пропозицію прем'єра Гончарука.

"Повноваження Кличка Віталія Володимировича як Київського міського голови становлять п'ять років і завершуються не раніше, ніж 16 листопада 2020 року. Таким чином, враховуючи наведені вище положення щодо того, що жодна особа, окрім Київського міського голови, не може бути призначена головою Київської міської державної адміністрації, то повноваження Кличка Віталія Володимировича як законно призначеного голови КМДА також не можуть бути припинені раніше за 16 листопада 2020 року", – аргументують у вимозі.

Другий позов стосується керівника Офісу президента Андрія Богдана, в якому стверджується, що Богдан перевищив свої повноваження, коли подав лист до Кабміну, який став підставою для розгляду урядом подання на звільнення Кличка з посади голови КМДА.

"Позивач вважає дії керівника Офісу президента України Богдана А.Й. щодо звернення до Кабінету Міністрів України з листом про внесення президенту України Зеленському В.О. подання про звільнення Кличка В.В. з посади голови Київської міської державної адміністрації протиправними і такими, що вчинені останнім із грубими порушеннями Конституції України, положення "Про Офіс президента України", що свідчить про перевищенням відповідачем наданих йому повноважень. (...) Положенням №436/2019 чітко визначено повноваження керівника Офісу президента України, серед яких відсутні повноваження щодо ініціювання питання про звільнення голів державних адміністрацій, оскільки такі повноваження є дискреційними і належать виключно до повноважень президента України та Кабінету Міністрів України", – зазначено у позовній заяві.

"Своїми діями Андрій Богдан, найімовірніше, вчинив кримінальне правопорушення, коли, перевищивши свої повноваження, передбачені чинним законодавством, звернувся до Кабміну. Кабмін взяв участь у цьому правопорушенні і, найімовірніше, вони спробують втягнути президента. Це може спричинити незаконні дії президента в тому числі, оскільки президент казав, що він сам готовий піти у відставку, якщо він на один крок порушить українське законодавство. Для того, щоб запобігти ситуації, ми і звернулися з відповідними позовами. І будемо далі розбиратися. Якщо побачимо достатньо підстав для звернення в правоохоронні органи, найближчим часом будуть підготовлені відповідні заяви", – сказав адвокат Олексій Шевчук, який представляє інтереси Віталія Кличка в цих справах.

Нагадаємо, раніше Кличко оголосив про початок консультацій з приводу припинення повноважень Київради.

Попередній матеріал
У Черкасах хлопчик підпалив свою сестру: причиною стала нова смертельна гра
Наступний матеріал
Оптимізм проти сезонності: від чого залежатиме курс долара до кінця року – Фурса

Пресконференція міського голови Києва Віталія Кличка – завершено

Чому Кличко звернувся до Ради щодо розпуску Київради VIII скликання – включення

Напад на заступника Кличка: стало відомо, в якому стані побитий чиновник

Київрада збереться на сесію 19 вересня, аби владнати невідкладні питання – Кличко

Брифінг Віталія Кличка після консультацій щодо саморозпуску Київради – відео

Стало відомо, коли можуть відбутися вибори столичного голови