Верховна Рада IX скликання
Верховна Рада IX скликання 5 канал

Кличко просить розпустити Київраду, а "Слуги" хочуть змінити закон про столицю – подробиці конфлікту

Читайте по-русски
"Слуга народу" пропонує розмежувати повноваження голови Київської міської державної адміністрації і міського голови столиці та відновити районні ради

Верховна Рада внесла до порядку денного сесії закон про внесення змін до закону про столицю. У ньому йдеться про розподіл обов'язків між міським головою та чільником Київської міської адміністрації. А от міська рада сьогодні вкотре не змогла зібратися на сесію. Тож Віталій Кличко звернувся до парламенту щодо розпуску Київради та призначення дочасних виборів. Далі – у сюжеті Ірини Сисак.

"Проєкт закону про внесення змін до закону про столицю України місто-герой Київ. Його пропонується включити до порядку денного сесії", – заявив голова ВР Разумков.

Законопроєкт про зміни самоврядування у столиці внесли до порядку денного сесії. Новий документ підготувала "Слуга народу". Автори пропонують розмежувати повноваження голови Київської міської державної адміністрації і міського голови столиці та відновити районні ради.

"Хочемо збалансувати, щоб усе-таки політична фігура і виконавець вони були безпосередньо пов'язані між собою, щоб давали завдання операційному менеджеру як і в будь-якій великій компанії. Це перша позиція. А друга позиція – ми повертаємо киянам владу в Києві. Що це означає – ми повертаємо районні ради в Києві", – сказав нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура.

Голову КМДА призначатиме президент за поданням Кабінету Міністрів. Крім того, планують скоротити кількість депутатів зі 120-ти до вісімдесяти чотирьох. Ініціативу "слуг народу" не підтримує опозиція, мовляв, закон обмежує місцеве самоврядування.

"Позачергові вибори київського міського голови та міської ради. Чому? Бо хочеться просто взяти владу в Києві тут і зараз. Бачу, що наш президент добре вивчив прислів'я "Куй желєзо, пока горечо", але забув, що ще є одне прислів'я, як кажуть у нас в Одесі "Жадность фраєра сгубила", – сказав нардеп наголосив Олексій Гончаренко.

"Міський голова, якого обирають кияни, матиме мінімальну кількість повноважень, а всім буде займатися голова КМДА, якого призначає президент", – зауважила депутат від "Голосу" Кіра Рудик.

"От зараз є чітка спроба сказати – оце міський голова, оце районна рада, а це префект – представник КМДА, бо раніше завжди на цих стиках, де є непорозуміння, де може бути подвійне трактування, завжди були маніпуляції і корупція", – зазначив "слуга народу" Давид Арахамія.

Поки в кулуарах парламенту обговорювали закон про столицю, в Київраді марно чекали депутатів на сесію. Вони вже другий раз поспіль не змогли зібратися на засідання. З необхідних для кворуму 61 депутата – прийшли лише 38 обранців. Тож мер заявив: підготував подання до парламенту щодо розпуску Київради.

"І зараз хай депутати йдуть і розказують киянам, як вони працювали, і чому вони думають, що їх оберуть знову", – сказав міський голова Києва Віталій Кличко.

У міськраді немає одностайності – одні звинувачують керманича столиці, інші – натякають на тиск із Банкової, котрий чинять на Київраду.

"Якщо депутати не мають бажання працювати в сесійній залі, а депутатів люди обирають для того, щоб вони працювали зокрема в залі, то нащо такі депутати?" – обурився депутат Київради Владислав Михайленко.

"За чутками, на частину депутатів чиниться системний тиск з боку Банкової, щоб показати нелегітимність міської ради і швидше провести вибори", – розповів Юрій Сиротюк, голова "Свободи" в Київраді.

Провести місцеві вибори, згідно з новим законопроєктом, планують 8 грудня цього року.

Ірина Сисак, Петро Троць, "5 канал"

"Не притулятися": Київський метрополітен запустив свою лінійку сувенірів – ФОТО

Київський метрополітен
/
Київський метрополітен
/
/
/
/

Попередній матеріал
Групи снайперів працюють нахабно: армійці на Донеччині розповіли про поведінку ворога – репортаж
Наступний матеріал
У Луцьку палав військовий госпіталь, евакуювати довелося майже сотню людей – відео
Loading...

Брифінг Віталія Кличка після консультацій щодо саморозпуску Київради – відео

Стало відомо, коли можуть відбутися вибори столичного голови

Кличко братиме участь у наступних виборах – заява

Представник Кабміну у ВР пояснила, чи можливо провести вибори в Києві

Кличко оголосив про початок консультацій з приводу припинення повноважень Київради

Віталій Кличко звинуватив Богдана у маніпуляціях та порушеннях Конституції – заява