Віталій Кличко
Віталій Кличко 5 канал

Децентралізація та самоврядування: Кличко подав до ВР законопроєкт про столицю

Читайте по-русски
Як відомо, минулого тижня провладна партія внесла до парламенту документ, який передбачає зміни до закону "Про столицю України – місто-герой Київ"

Альтернативний законопроєкт про столицю спрямував до Верховної Ради міський голова. На пресконференції Віталій Кличко повідомив – напрацьований його командою документ передбачає децентралізацію та самоврядування, що, на його думку, відсутнє у законопроєкті партії "Слуга народу".

"Це не законопроєкт, де йдеться про самоврядування. Це не законопроєкт, де йдеться про децентралізацію. Навпаки. Я переконаний у тому, що будь-який законопроєкт повинен бути обговорений в першу чергу з киянами. Вони повинні знати, які в них права. Ні в якому разі не забирати можливість обирати владу, яка виключно відповідальна перед киянами. Цей проєкт не для самоврядування. Не для киян. Ми запропонували альтернативний", – пояснив Кличко.

Як відомо, минулого тижня провладна партія внесла до парламенту документ, який передбачає зміни до закону "Про столицю України – місто-герой Київ". У ньому пропонується розмежувати повноваження голови КМДА та мера столиці.

Законопроєкт передбачає, що повноваження мають ділити між собою голова Київської міської державної адміністрації та районні ради. А голова КМДА не буде обраний киянами водночас як і міський голова, а призначатиметься президентом після відповідного подання Кабінету Міністрів. Відповідно до документа вибори очільника столиці депутати хочуть провести вже 8-го грудня.

Крім того, нового радника призначив міський голова Віталій Кличко. Ним став Максим Бахматов – нині він один із керівних партнерів інноваційного парку Unit.City, а в минулому – гендиректор та керівник реформування київського комплексу ВДНГ та стендап-комік проєкту Comedy Club UA.

Читайте також: Зміна закону "Про столицю": які є ризики та переваги – позиція "Голосу" і "Слуги народу" 

Попередній матеріал
"Прийняти й не мучити українське селянство": ринок землі як запобіжник від монополії – Фурса
Наступний матеріал
Помічник Зеленського розповів про плани щодо масштабного міжнародного проєкту
Loading...

Кличко просить розпустити Київраду, а "Слуги" хочуть змінити закон про столицю – подробиці конфлікту

Напад на заступника Кличка: стало відомо, в якому стані побитий чиновник

Київрада збереться на сесію 19 вересня, аби владнати невідкладні питання – Кличко

Брифінг Віталія Кличка після консультацій щодо саморозпуску Київради – відео

Кличко братиме участь у наступних виборах – заява

Представник Кабміну у ВР пояснила, чи можливо провести вибори в Києві