Голова 'Укрексімбанку' Олександр Гриценко
Голова 'Укрексімбанку' Олександр Гриценко 5 канал

Винен, "бо виконував посадові обов'язки": адвокат розповів, у чому ГПУ звинувачує банкіра Гриценка

  Читайте по-русски
  Відшкодування збитків держбанку Гриценко здійснив на виконання рішень судів, "які були і залишаються чинними"

  Відповідно до офіційно врученого повідомлення про підозру, Генпрокуратура вбачає "протизаконність" дій Олександра Гриценка у стягненні на користь очолюваного ним державного "Укрексімбанку" грошових коштів та цінних паперів, які були предметом застави за неповернений кредит. Про це повідомив адвокат Денис Галанський.

  "Інших обставин "протизаконної" діяльності Олександра Гриценка на посаді голови правління "Укрексімбанку" повідомлення про підозру не містить", – зазначив він.

  Олександр Гриценко забезпечив відшкодування збитків державного банку, які утворилися як наслідок неповернення кредиту 160 млн. дол. США, зарахувавши в дохід державного банку гроші та цінні папери, які були предметом застави.

  Галанський зазначив, що ці операції Гриценко здійснив на виконання рішень судів (ухвали Голосіївського районного суду Києва від 26 вересня 2014 р. і 28 жовтня 2014 р.), "які були і залишаються чинними, обов'язковими для виконання".

  "Вказані дії Олександра Гриценка – виконання своїх посадових обов'язків, ліквідацію збитків державного банку – працівники ГПУ вважають протизаконними, що і виклали в повідомленні про підозру", – наголосив адвокат.

  Нагадаємо, напередодні з'явилася інформація, що в Києві невідомі викрали голову "Укрексімбанку" Олександра Гриценка. Про це стало відомо 5.UA з власних джерел. За словами родичів Гриценка, невідомі затягли його в чорний автобус на очах у дитини, з якою він гуляв.

  Через кілька годин в СБУ повідомили, що члена правління банку затримали працівники СБУ – за дорученням Генпрокуратури в межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (Легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом). Його підозрюють у сприянні відмиванню доходів, незаконно одержаних високопосадовцями часів Януковича.

  Попередній матеріал
  Настала черга Росії виконувати взяті зобов'язання стосовно Донбасу – очільник МЗС Німеччини
  Наступний матеріал
  Петро Порошенко візьме участь у конгресі "Європейської народної партії" в Хорватії
  Loading...

  Чільнику "Укрексімбанку" вручили підозру: що кажуть адвокати – включення

  Керівника "Укрексімбанку" Гриценка затримав одіозний прокурор Кулик – адвокат

  "Особливий цинізм для залякування": силовики викрали очільника "Укрексімбанку" – адвокат (оновлено)