Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Depositphotos

Коломойський не сплачуватиме борг розміром 7,5 млрд "ПриватБанку" – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Підставами для такого судового рішення стало те, що "спірними умовами кредитних договорів фактично визначено додаткову плату, що створило ситуацію подвійної оплати за користування кредитом"

  У понеділок, 4 листопада, Північний апеляційний господарський суд задовольнив позов компанії Коломойського-Боголюбова (ТОВ "Тех-Трейд-Інвест") до "ПриватБанку" та визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених між "ПриватБанком" і відповідачами у 2006-2016 роках. Про таке повідомляє Finbalance.

  У суді зазначили, що підставами для такого судового рішення стало те, що "спірними умовами кредитних договорів фактично визначено додаткову плату, що створило ситуацію подвійної оплати за користування кредитом".

  Слід зазначити, що відповідні положення кредитних договорів передбачали оплату за користування позиками "двома паралельними способами – а саме проценти за користування кредитом, виходячи з процентної ставки визначеної в договорах, та проценти "R" або винагорода за користування кредитом, сплата яких визначена у формулах, до яких включено також дані щодо офіційного курсу гривні до долара США".

  "Оскаржувані пункти вказаних кредитних договорів порушують права позивача, оскільки фактично збільшують суму заборгованості позичальників за кредитними договорами, виконання зобов'язань за якими забезпечено іпотекою належного позивачу майна та відповідно на яке банк набуває права звернення стягнення у випадку невиконання позичальниками умов вказаних кредитних договорів. Колегія суддів вважає, що має місце порушення вимог принципу справедливості, добросовісності і розумності, і сплата винагороди (комісії) в установленому спірним договором порядку та розмірі не відповідає вимогам розумності та справедливості договору, передбаченим в ст. 627 Цивільного кодексу", – зазначили в постанові Північного апеляційного госпсуду від 4 листопада.

  Сукупний обсяг згаданих нарахувань за "процентами "R" або винагородою за користування кредитом" за відповідними кредитними договорами сягає майже 7,5 млрд грн, що в рази перевищує максимальний розмір ліміту кредитних договорів і основну суму боргу за кредитами.

  У держреєстрі записано, що одним із засновників ТОВ "Тех-Трейд-Інвест" є ТОВ "Скорзонера", кінцевими бенефіціарами якого є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

  Раніше "Новое время" із посиланням на The Wall Street Journal повідомляло, що МВФ пильно стежить за відносинами Володимира Зеленського й Ігоря Коломойського. Міжнародний валютний фонд відклав фінансову допомогу Україні через занепокоєність, що президент Зеленський не зможе повернути мільярди доларів, виведених з українських банків, зокрема з "ПриватБанку".

  Попередній матеріал
  Відеоконференція учасників гуманітарної підгрупи в ТКГ не відбулася – яка причина
  Наступний матеріал
  НАБУ поштою повідомило про підозру власнику "VAB Банку" Бахматюку
  Loading...

  Позов Коломойського про повернення йому акцій "ПриватБанку": суд призупинив розгляд провадження

  Розгляд позову Коломойського щодо націоналізації "ПриватБанку" – подробиці закритого засідання

  Повернення акцій "ПриватБанку" Коломойському – суд знову переніс розгляд справи

  Господарський суд Києва почав розгляд законності націоналізації "ПриватБанку" – що відомо

  Повернення акцій "ПриватБанку" Коломойському: 24 вересня суд Києва збирається розглянути позов

  Юридичний радник "ПриватБанку" назвав умову, за якої банк і надалі лишатиметься державним