Дмитро Марченко
Дмитро Марченко Діжечко Максим / Facebook

"Був у АТО? Будеш у СІЗО!": чому держава переслідує українських військових

Читайте по-русски
У п'ятницю, 15 листопада, о 13:05 гість програми "Час: Online" на "5 каналі", ветеран АТО Олександр Погребиський, розповів про судові процеси над героями російсько-української війни

11 листопада Печерський суд Києва на два місяці заарештував "кіборга", бійця 79-ї бригади, генерал-майора Дмитра Марченка із сумою застави 76 млн 840 тис. гривень.

Рішення виніс суддя Олег Білоцерківець. Розслідування проводить ДБР. Підозрюють начальника ГУРСМЗ Дмитра Марченка в тому, що він нібито знав, що одна з партій закуплених для ЗСУ бронежилетів не відповідає стандартам, але все одно прийняв її у виробника. Підозри слідчі ДБР також оголосили співробітникам Міноборони Сергію Почтаренку, Михайлу Комарянському, Ользі Капінус та Василю Саковцю.

Суд над українськими військовими спричинив великий суспільний резонанс. Виникають питання як до рішень суддів, так і до самого розслідування проти українських армійців. Долучилися до справи і волонтери. 

Запитання для дискусії:

  1. Чому Дмитрові Марченку було обрано саме такий запобіжний захід, незважаючи на те, що він не переховувався та співпрацював зі слідством, є бойовим офіцером, "кіборгом", позитивно характеризується по службі, а також те, що судом не було взято до уваги пропозицію кількох народних депутатів та Героїв України про взяття Дмитра на поруки?
  2. Чому експертиза, яку проводили під час слідства ДБР у справі про закупівлю бронежилетів, не відповідала державному стандарту ДСТУ?
  3. Чи дало ДБР пояснення щодо висловлювання свого слідчого Дмитра Алексенка, який під час судового засідання назвав присутніх на ньому бійців, захисників Донецького аеропорту, "ушльопками"?
  4. Кому вигідна дискредитація українських військових?
  5. Чи може ця справа виявитися політичним замовленням?

Ветеран АТО Олександр Погребиський відвідує судові засідання й уважно стежить за перебігом справи. Цієї п'ятниці, 15 листопада, о 13:05 в ефірі програми "Час: Online" розповів подробиці судового процесу над героями російсько-української війни та відповів на запитання глядачів.

Довідка

Олександр Погребиський – учасник АТО, з 2015 по 2017 рік перебував у лавах ЗСУ (солдат, помічник гранатометника у 95 ОДШБ). 2017 року звільнився зі Збройних сил у званні головного сержанта гранатометного взводу. Волонтер.

Попередній матеріал
"Не раніше": Разумков сказав, коли може відбутися референдум щодо ринку землі
Наступний матеріал
Вода закінчується: в окупованому Криму назріла екокатастрофа
Loading...