"ПриватБанк"
"ПриватБанк" Depositphotos

Рішення лондонського суду щодо "ПриватБанку" не вплине на перемовини з МВФ – Фурса пояснив чому

Читайте по-русски
У МВФ ніколи не було запитань до британського правосуддя – проблеми у самій площині української судової системи, зауважив економіст

Рішення Апеляційного суд Англії та Уельса, який 15 жовтня підтримав "ПриватБанк" у спорі з колишніми власниками – Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим – не вплине на ситуацію із Міжнародним валютним фондом. У цьому запевнив економіст Сергій Фурса в ефірі "5 каналу".

"Чи вплине це (рішення апеляційного суду) на перемовини України з МВФ? Ні, не вплине. Бо у МВФ ніколи не було запитань до лондонського суду. Високий суд Лондона – це еталон правосуддя, тому там не було проблем. Проблеми з українською судовою системою. І ті "червоні лінії", які МВФ окреслив, коли вони поїхали з України останній раз, – це було "доведіть нам, що ви не підете на жодні компроміси з Коломойським". Зараз це просто "дочекайтеся рішення, вердикту лондонського суду, і заберіть активи в Коломойського", – пояснив Фурса.

І додав: "Це те, чого вимагає МВФ. І розплатіться з українськими платниками податків цими грошима. Бо позиція МВФ, так само як і буде позиція лондонського суду, що дивіться: платники податків витратили $5,5 млрд на порятунок банку, ось винні в цьому, це колишні власники, вони мають компенсувати".

На його думку, на цьому тлі зараз не можна казати про якісь значні зрушення в Україні.

"Ба більше, завтра (17 жовтня) Господарський суд знову розглядатиме справу, за якою Коломойський бажає повернути собі акції "ПриватБанку". І це найбільші ризики. І мені важко уявити, як ми можемо домовитися з МВФ, поки ці ризики у повітрі", – резюмував економіст.

Дивіться також повну розмову:

Попередній матеріал
Брифінг за підсумками засідання Кабінету Міністрів – відео
Наступний матеріал
Допити звільнених моряків можуть зашкодити українській позиції в Трибуналі з морського права – Новіков
Loading...