Визволення українських моряків з РФ
Визволення українських моряків з РФ usionline.com

Допити звільнених моряків можуть зашкодити українській позиції в Трибуналі з морського права – Новіков

Читайте по-русски
ДБР і Міністерство закордонних справ мали б розробити єдину позицію, переконаний адвокат

Допити звільнених моряків можуть зашкодити українській позиції в Гамбурзькому трибуналі з морського права. Таку думку висловив адвокат Ілля Новіков, інформує "5 канал".

Каже, і він, і його колеги тривалий час наполягали, що переслідування українських моряків безпідставні. Кораблі мали право перебувати в нейтральних водах Чорного моря і не здійснювали жодних провокацій. Захисник вважає, що ДБР і Міністерство закордонних справ мали б розробити єдину позицію. Так Ілля Новіков прокоментував допити моряків у ДБР.

Свідчення там хотіли отримати в межах провадження про ймовірне здійснення правопорушення посадовими особами під час переходу кораблів через Керченську протоку в листопаді 2018-го. Тоді, нагадаємо, російська ФСБ захопила 24-х українських моряків, які перебували на облавку двох артилерійських катерів Бердянськ та Нікополь та буксирі Яни Капи. Попри рішення міжнародного трибуналу ООН з морського права безумовно відпустити їх як військовополонених, Росія звільнила українців в межах обміну 7 вересня.

Новіков сказав: "Якщо українські слідчі органи вважають, що військові особи здійснили провокацію, а стаття, за якою було відкрито провадження, передбачає відповідальність військовослужбовців, може виявитися, що українські слідчі органи погоджуються з російськими в тому, що була провокація... Як це вплине на обґрунтованість української позиції в Гамбурзькому трибуналі, який ще не ухвалив кінцевого рішення, я не знаю. Напевно, негативно вплине... Такі дії можуть призвести до того, що українську скаргу до Росії не буде задоволено".

Як повідомляв 5.UA, 7 вересня 2019 року 35 українців повернулися в Україну в рамках обміну з РФ. Серед них 24 моряки і 11 засуджених українців: Сенцов, Сущенко, Євген Панов, Кольченко, Клих, Карпюк, Гриб, Сизонович, Балух, Артур Панов і Бекіров.

Попередній матеріал
Рішення лондонського суду щодо "ПриватБанку" не вплине на перемовини з МВФ – Фурса пояснив чому
Наступний матеріал
У Тернополі просто в подвір’ї будинку знайшли гарматну гільзу з незвичним начинням – сюжет
Loading...