Євросоюз
Євросоюз соцмережі

В ЄС є сумніви стосовно допомоги Україні – через те, що не покарані винні за виведення грошей з "ПриватБанку"

  Читайте по-русски
  Дипломат жодного разу не назвав прізвища Коломойського, але його претензії стосувалися виведення коштів за часів, коли "ПриватБанком" володів олігарх

  На Форумі асоціацій у Києві директор зовнішньополітичної служби ЄС Люк Девінь, відповідальний за Східне партнерство, заявив, що в Євросоюзу виникли сумніви у потребі фінансової допомоги Україні через брак зусиль Києва щодо розслідування виведення коштів з "ПриватБанку", передає "Європейська правда".

  Слід зазначити, що дипломат жодного разу назвав прізвища Коломойського, але його претензії стосувалися виведення коштів за часів, коли "ПриватБанком" володів олігарх Ігор Коломойський.

  "Не ми маємо переслідувати тих, хто здійснює банківське шахрайство. Де ті, хто вкрав $5,5 млрд з "ПриватБанку"? Чи вони в тюрмі, чи ведеться їх переслідування? Ні. Ці невдачі є визначальними для самого ЄС, але також через це страждають ваші люди", – наголосив дипломат.

  Він стверджує, що відсутність належного розслідування та покарання винних у виведенні коштів з "ПриватБанку" підриває єдність у ЄС у бажанні допомогти Україні.

  "Якщо ми програємо у питанні верховенства права, то ми підіграємо тим, хто каже: навіщо ми маємо допомагати Україні, якщо вони не переслідують тих, хто вкрав гроші у власній державі? І це справедливе запитання", – зауважив він.

  Довідка. Колишнє керівництво НБУ звинувачувало попередніх акціонерів та керівників "ПриватБанку", які контролювали установу до націоналізації, у виведенні $5,5. Кінцевими власниками банку до кінця 2016 року, як вважається, були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

  Раніше "Новое время" із посиланням на The Wall Street Journal повідомляло, що МВФ пильно стежить за відносинами Володимира Зеленського та Ігоря Коломойського. Міжнародний валютний фонд відклав фінансову допомогу Україні через занепокоєність, що президент Зеленський не зможе повернути мільярди доларів, виведених з українських банків, зокрема з "ПриватБанку".

  Попередній матеріал
  Ротація "Слуг народу": Арахамія заявив, що деяких депутатів у комітетах замінять
  Наступний матеріал
  Систематично ображав дружину: перший вирок через насильство в сім'ї винесли у Києві
  Loading...

  До врегулювання ситуації з "ПриватБанком" МВФ буде обережним – економіст про відновлення співпраці з Україною

  Мінфін не планує задовольняти вимогу Коломойського щодо компенсації по "Приватбанку"

  В Україні почалося цькування юристів, завдяки яким виграно справу в Лондонському арбітражі проти Коломойського

  Коломойський і Боголюбов зобов'язані виплатити "ПриватБанку" 11 млн фунтів – рішення Лондонського суду

  У МВФ сподіваються, що Україна поверне виведені з "ПриватБанку" кошти

  Позов Коломойського про повернення йому акцій "ПриватБанку": суд призупинив розгляд провадження