Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Офіс президента

Зеленський пообіцяв не повертати проблемні банки колишнім власникам

Читайте по-русски
У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку та акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію установи

Ніхто не збирається повертати проблемні банки їхнім колишнім власникам. Йдеться, зокрема, і про "ПриватБанк". Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на першому інвестиційному форумі, який нині триває в Маріуполі, інформує "5 канал".

"Під час кризи з ринку було виведено близько ста банків. Зокрема "Дельта Банк", "Надра Банк", "Банк Фінанси та Кредит", націоналізовано "ПриватБанк". У кожній з цих справ, я ще раз кажу, я буду захищати тільки інтереси держави України. Це дуже важливий меседж, і, будь ласка, я дуже хочу звернутися до всіх хто розповсюджує чутки, що хтось із команди президента чи з нового уряду збирається повернути колишнім власникам їхні банки – ні це не правда". 

Як повідомляв 5.UA, "ПриватБанк" подав апеляційні скарги на рішення Окружного адмінсуду Києва щодо незаконності націоналізації "ПриватБанку". 

Нагадаємо, 18 квітня суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку". Того самого дня глава держави Петро Порошенко наголосив: якщо "ПриватБанк" повернуть Коломойському, то це загрожує країні дефолтом і новою економічною кризою. Багато ЗМІ, в тому числі й Financial Times, писали, що в разі перемоги Зеленського на виборах його патрон Коломойський скористається нагодою та спробує повернути собі "ПриватБанк".

Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку та акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію установи. Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію Україна витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а наступного дня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжили 18 квітня у закритому режимі. Додамо: колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією банку "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу. 

Попередній матеріал
Триразове зростання тарифів на транспортування газу є катастрофою для усього ринку – нардеп
Наступний матеріал
Підвищення тарифів на транспортування газу втричі є нелегітимним – юрист
Loading...