ПриватБанк
ПриватБанк politeka.net

Порошенко: Реприватизація "ПриватБанку" загрожує втратою грошей десяткам мільйонів клієнтів, а Україні в цілому – дефолтом

Читайте по-русски
Незабаром реваншисти планують скасувати люстрацію, електронне декларування для держслужбовців, сказав Президент
Президент України Петро Порошенко заявив: у разі, якщо "ПриватБанк" повернуть екс-власнику Ігорю Коломойському, це загрожує країні дефолтом і новою економічною кризою. Про це глава держави сказав у зверненні до українського народу. 

"Дуже ризиковано експериментувати з посадою Президента і Головнокомандувача. Це ж не жарти. Ідеться про безпеку України і про безпеку кожного з нас. І в програмі мого опонента нема жодного слова про Євросоюз, тож мене не дивує, що за нього агітує Москва від Жириновського та Зюганова до еміграції на чолі з Азаровим, яка вже спакувала валізи для повернення в Україну. Як і група олігархів-втікачів. У планах одного з них у разі перемоги Зеленського – повернути собі "ПриватБанк", як бачите, їм не терпиться, вони вже зараз почали реалізацію цього задуму і така авантюра загрожує втратою грошей десяткам мільйонів клієнтів, а країні в цілому – дефолтом та новою економічною кризою. Тому уряд і Національний банк правильно роблять, що оскаржують це рішення", – сказав Порошенко. 

Глава держави додав: "А незабаром реваншисти планують скасувати люстрацію, електронне декларування для держслужбовців". 

Як повідомляв 5.UA, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку", розглянувши в судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету Міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У Міністерстві фінансів готуються подати апеляцію на рішення суду щодо незаконної націоналізації "ПриватБанку". Апеляційну скаргу на це рішення Окружного адміністративного суду міста Києва готують і в Національному банку України.

Нагадаємо, в грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а 2 квітня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжили сьогодні, 18 квітня, в закритому режимі.

Попередній матеріал
Планшет, боді-камера і портативний принтер: на вулиці Луцька вийшли перші інспектори з паркування
Наступний матеріал
Брифінг речника передвиборчого штабу Порошенка Олега Медведєва – відео
Loading...