Страшні реалії дефолту: що буде, якщо Коломойський забере $2 млрд з "Привату" – пояснення економіста

Ігор Коломойський orbita.dn.ua
У разі дефолту Україна надовго втратить кредиторів і довіру до себе, як надійного економічного партнера

Український олігарх Ігор Коломойський вимагає від України повернути йому два млрд доларів капіталу "ПриватБанку". Він заявив, що після зміни влади розраховує на чесний і справедливий суд.

Економіст Борис Кушнірук розповів 5.ua, що буде, якщо при новій владі Коломойському таки вдасться забрати два мільярди доларів із бюджету України.

"В держбюджеті немає таких коштів. Це означає, що він забере ці гроші в нас, тобто ми всі станемо бідніші. Першими це відчують найбідніші верстви населення", – сказав економіст.

За його словами, це призведе до повного припинення співпраці України з МВФ, США та Євросоюзом.

"Нам гроші МВФ надає в кредит фактично так само за кошти платників податків США та ЄС. Коломойський і так обікрав Україну на п'ять мільярдів, і хоче ще два. Відповідно, у міжнародної спільноти виникне запитання – навіщо ми будемо давати Україні кошти, якщо вона може собі дозволити віддати українському олігарху свої гроші", – наголосив Кушнірук.

Варто зауважити, що бізнесмен Ігор Коломойський в одному з інтерв'ю заявив, що Україні варто було оголосити дефолт ще у 2014 році, навівши сумнозвісний приклад Греції, яка у 2009 році втрапила у фінансову та економічну кризу через борги.

"Коломойський – це такий собі "кидало". Він якось навіть обмовився, що навіть друзів періодично намагається кинути, перевіряючи, чи не стали вони лохами. Ця фраза вражає своєю нахабністю і показує, що Коломойський має психотип такої людини, яка вміє зі світом спілкуватися лише "кидками"", – зазначив Борис Кушнірук.

Експерт також наголосив, що коли Україна у стані дефолту залишиться сам на сам із великою потребою в грошах, то жодна з міжнародних фінансових організацій не захоче мати справу з країною, яка вже їх "кинула на гроші".

"Уявіть, у вас немає коштів, щоб оплатити послуги чи товар. Ви кажете – я банкрут, все. Це і є дефолт. А можна сказати, як Коломойський, що ви не хочете оплачувати, бо борги віддають лише боягузи. Тоді з вами просто ніхто не захоче мати справу. І це одна з найреальніших ситуацій, яка тільки може бути", – сказав Кушнірук.

За його словами, в разі дефолту в Україні на найближчі п'ять років попит буде більшим за пропозицію, відповідно, обвалиться курс, що призведе до глибокої девальвації національної валюти та інфляції. Україна надовго втратить кредиторів і довіру до себе, як до надійного економічного партнера.

"Думаю, кожен розуміє, що таке курс долара і що таке зростання цін у рази. Спочатку подорожчає долар, а потім подорожчає все інше – продукти, комуналка і т. д.", – застеріг економіст.

Крім того, Кушнірук згадав економічний курс Юлії Тимошенко та вказав на абсурдні речі, які порівняв з планом Коломойського щодо дефолту.

"Кумедна історія з передвиборчого плану Тимошенко. В одному з пунктів зазначено – знизити ціни на газ (у 2 рази – ред.), що означає – автоматично припинити співпрацю з МВФ. Але водночас в іншому пункті написано – ми звернемося до міжнародних фінансових інститутів за гроші на 20 років під 3%. Тут так само: як можна оголосити дефолт, фактично без погодження з тим самим МВФ, і потім прийти до нього за грошима?! Світовий банк вже не дасть грошей, ніхто не дасть", – сказав Борис Кушнірук.

Зазначимо, що раніше була оприлюднена інформація про те, як 41 млн дол. вкладників "ПриватБанку" були виведені на рахунки коміків студії "Квартал 95". Як зазначив нардеп Володимир Ар'єв, відбулося все за стандартною для олігарха схемою розкрадання, яку розслідував Kroll після виведення Коломойським і компанією $6 млрд коштів вкладників та грошей, які йшли на рефінансування "ПриватБанку" з резервів НБУ, коли він почав сипатися під тягарем піраміди, створеної власниками.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а 2 квітня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжиться 18 квітня в закритому режимі.

Президент України Петро Порошенко в ефірі "Свободи слова" заявив, що юристи Коломойського працюють над тим, щоб провести реприватизацію "ПриватБанку".

"Це загрожує кризою банківської системи. Питання націоналізації "ПриватБанку" було одним з ключових у нашій співпраці з МВФ", – наголосив Порошенко.

В свою чергу Олігарх Ігор Коломойський заявляє, що не хоче повертати собі націоналізований "Приватбанк", але прагне, щоб йому повернули капітал у два мільярди доларів. Він заявив це в інтерв’ю "Економічній правді", відповідаючи на запитання про те, чи планує він подавати нові позови з вимогою компенсації.

"Мені незрозуміла позиція держави. Вони хочуть залишити собі "Приватбанк"? Нехай залишають. Мені не потрібен "Приватбанк". Але там лежало два мільярди доларів капіталу. Нехай повернуть, і немає питань, – заявив Коломойський.

Він додав, що після зміни влади в Україні розраховує на "чесний і справедливий суд і чесну правову оцінку" у справі про націоналізацію "Приватбанку".

Також дивіться фотогалерею за темою:

ФОТО: На Чернігівщині зловили чоловіка і жінку, які викрали з банкоматів майже мільйон гривень

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Газову директиву ЄС поширили на "Північний потік-2": чим це загрожує Росії
Наступний матеріал
Зеленський представив свою команду – хто є хто
Loading...