Приватбанк
Приватбанк Фото із відкритих джерел

Апеляційний суд відклав справу про націоналізацію ПриватБанку на 22 квітня

  Читайте по-русски
  Раніше кіпрська компанія Triantal Investments Ltd, що була одним з найбільших акціонерів ПриватБанку, оскаржила в суді неправомірність дій Нацбанку і Міністерства фінансів України

  Шостий Апеляційний адміністративний суд відклав на 22 квітня – наступний день після другого туру президентських виборів – розгляд апеляційної скарги Нацбанку України (НБУ) на рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування розпорядження НБУ про проведення перевірки ПриватБанку в жовтні 2016 року, підсумки якої лягли в основу націоналізації фінустанови. Вердикт про перенесення слухань суд виніс у понеділок представник однієї зі сторін спору, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

  Раніше кіпрська компанія Triantal Investments Ltd, яка була одним з найбільших акціонерів ПриватБанку, оскаржила в суді неправомірність дій Нацбанку і Міністерства фінансів України. Зокрема, в березні 2017 року компанія звернулася до суду з вимогою визнати неправомірними і скасувати датоване жовтнем 2016 року розпорядження НБУ, яким регулятор ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки. Окружний суд Києва 2 березня 2018 року задовольнив цей позов.

  Проте Нацбанк подав апеляцію. В свою чергу на початку червня апеляційний адмінсуд призупинив її розгляд за клопотанням Triantal Investments, давши до півроку час на підготовку до судового засідання.

  Провадження у справі було відновлено визначенням Шостого апеляційного адмінсуду від 18 лютого 2019 року, а перше засідання призначено на 12 березня.

  Раніше власниками Triantal Investments Ltd через Fransiano Investments Ltd були Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський і Олексій Мартинов. Частки Боголюбова і Коломойського становили по 49,9% в статутному капіталі Fransiano Investments Ltd, Мартинова - 0,2%.

  Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшого на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. В даний час сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях

  В кінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов Коломойського і Triantal, що володіли відповідно 41,6572% і 16,5748% акцій Приватбанку, про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року. Cуд 9 квітня також задовольнив клопотання позивачів про розширення позовних вимог пунктом про повернення їм акцій Приватбанку, а розгляд справи по суті відклав на 16 квітня.

  Крім того, Окружний адміністративний суд Києва на початку квітня оголосив перерву до 18 квітня у справі за ще одним позовом Коломойського про націоналізацію ПриватБанку – до Нацбанку України, ФГВФО, Кабінету Міністрів і Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР). Згідно з базою судових рішень, провадження в цій адміністративній справі було відкрито ухвалою суду від 14 червня 2017 року. До справи в ролі третіх осіб також залучені ПриватБанк і Мінфін.

  Крім того, Господарський суд Києва оголосив перерву до 16 квітня у справі за позовом Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору купівлі-продажу банку від 21 грудня 2016 року.

  Порошенко припускає, що нереформовані українські суди першої інстанції можуть присудити компенсацію Коломойському в зв'язку з націоналізацією банку. Він зазначив, що напередодні націоналізації банку були ризики для більш як 20 млн громадян, які мали вклади і рахунки в банку. За його словами, це питання національної безпеки. При цьому Порошенко пояснив, що через ситуацію в ПриватБанку збитки держави становили від 150 до 180 млрд грн.

  Нагадаємо, як раніше повідомляв 5.UA, Порошенко пояснив, що буде в разі скасування націоналізації "ПриватБанку".

  Попередній матеріал
  Президент гарантував малому бізнесу збереження існуючої спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності
  Наступний матеріал
  Правда чи маніпуляція: у КВУ перевірили заяви команди Зеленського
  Loading...

  "Вдарить по курсу": Порошенко пояснив, що буде в разі скасування націоналізації "ПриватБанку"

  Стережіться шахраїв! Послуга liqpay в "Приват24" тимчасово недоступна

  ПриватБанк заблокував незаконні фінансові операції на 880 млн грн – подробиці

  Гроші витягти не змогли: в Запоріжжі злочинці підірвали банкомат "ПриватБанку"

  У Харкові підірвали та пограбували 2 банкомати – "ПриватБанк" обіцяє винагороду за інформацію

  "Приватбанк" виграв суд проти РФ щодо кримських активів – рішення Гааги