Володимир Зеленський
Володимир Зеленський http://lt.ogo.ua/

$41 млн вкладників "ПриватБанку" були виведені на рахунки коміків студії "Квартал 95" – Ар'єв

Відбулося все за стандартною для олігарха схемою розкрадання, яку розслідував Kroll після вивелення Коломойським і компанією $6 млрд, – пише нардеп

Народний депутат та голова делегації України в ПАРЄ Володимир Ар'єв у себе на Facebook розлого описав, яким чином, за його словами, $41 млн коштів вкладників тоді ще не націоналізованого "ПриватБанку" були виведені "Коломойським і компанією" на рахунки учасників студії "Квартал 95".

"Відбулося все за стандартною для олігарха схемою розкрадання, яку розслідував Kroll після вивелення Коломойським і компанією $6 млрд коштів вкладників і грошей, які йшли на рефінансування "ПриватБанку" з резервів НБУ, коли він почав сипатися під тягарем піраміди, створеної власниками", – зазначає Ар'єв.

І продовжує: "У 2012 році "Приват" видає кредити на суму більше як 400 млн грн (курс долара – 8 грн) компаніям "Реаліз Ойл" та ТОВ "ТД Карпатнафтотрейд", які входять до структури групи "Приват" Коломойського. Через декілька секунд ці кошти опиняються на рахунку ПАТ "Укртранснафта", менеджмент якої теж контролювався Ігорем Коломойським. Керівником "Укртранснафта" на той час є Олександр Лазорко – керівник інших компаній групи "Приват" та відомий маніпуляціями з викачування технологічної нафти та її розміщенням на зберіганні на заводах групи "Приват". Протягом декількох днів $38,2 млн були виведені з "Укртранснафта" на рахунки компанії Transit SA у Кіпрській філії "ПриватБанку", що зареєстрована в Швейцарії на Ігоря Коломойського (32,5%), Геннадія Боголюбова (32,5%) та Ігоря Суркіса (25%)".

Далі, за даними нардепа, компанія Transit SA "проганяє ці кошти через чотири офшорки", що зареєстровані на номінальних власників цих компаній і представляють інтереси Коломойського.

"І в результаті $41 млн осідає на компанії GODFREY CONSULTING LIMITED, що зареєстрована на Сергія Мельника – ще один представник номінальних власників. Він "володіє" більш ніж 40 компаніями, що мають рахунки в "ПриватБанку" на Кіпрі, є членом редакційної ради пов'язаної компанії ТОВ "ТК "Приват ТБ Дніпро" та директором ряду компаній групи "Приват". Замаскувавши рух коштів через офшорки, вони дійшли до кінцевого призначення компаній, що зареєстровані на учасників студії "Квартал 95", а саме: Андрія Яковлева, Бориса та Сергія Шефіра, Сергія Трофимова та Володимира Зеленського", – пише дипломат.

З його слів, далі ці кошти були розміщені на депозитах, а потім виведені на рахунки компаній за межами банку, що унеможливлює їх подальше відстеження. Він наводить перелік компанії та рахунків фізичних осіб, на які фінанси й виводилися протягом 2012-2016 років:

 • Dr. Robert Walz (DE)
 • Pinehill Investment Holdings Inc.
 • LACRONT UNITRADE LLP (UK)
 • PIPER SMITH WATTON LLP (UK)
 • CANDLEWOOD INVESTMENTS LIMITED
 • Triapos Limited, Cyprus
 • SHSN Limited, Belize
 • Atrazon Limited LTD, Cyprus
 • Maintrade Limited, Seychelles
 • PANEVEST END CO S.A., Panama
 • ALDORANTE LIMITED, Cyprus
 • Film Heritage Lnc, Belize

"Варто підкреслити, що всі компанії зареєстровані в офшорних зонах. Кінцеві бенефіціарні власники цих офшорок невідомі, крім двох останніх – кіпрської Aldorante Limited та Film Heritage Inc (Беліз). Вони оформлені на Володимира Зеленського, згідно з декларацією кандидата. $41 млн виводився з "ПриватБанку" частинами, починаючи з 2012 року, з моменту співпраці Коломойського і Зеленського. Про $6 млн "перекупних" на канал "1+1", які через схеми від банку Коломойського надійшли на рахунок фірми Зеленої Сім'ї з обмеженою відповідальністю (Green Family Ltd) я писав вчора. Тепер ви знаєте і про іншу, більшу суму. Це не на корпоративі у Суркіса за 100 тис. неоподаткованих доларів виступити. Тут все цікавіше. Весна, вона така – все покаже", – резюмував Ар'єв.

Крім того, він опублікував дві схеми. Першу – з номерами контрактів і датами банківських трансферів, другу – з розбивкою по фірмах і роках.

Схеми від Ар'єва
/
Схеми від Ар'єва
Схеми від Ар'єва
/
Схеми від Ар'єва

Попередній матеріал
ПЦУ готова до почергового служіння у храмах громадами різних церков – Епіфаній
Наступний матеріал
ДТП з українським автобусом у Польщі: є загиблий і потерпілі