Економіст Сергій Фурса
Економіст Сергій Фурса 5 канал

Економіст про заяву Коломойського щодо "Приватбанка": Ми можемо втратити 7 млрд доларів

Читайте по-русски
Лондонські суди мають закінчитися тим, щоб українські платники податків отримали компенсацію збитків, яких вони зазнали, зазначив Фурса

Економіст Сергій Фурса в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" проаналізував інтерв'ю олігарха Ігоря Коломойського, в якому він заявив, що не претендує на націоналізований "Приватбанк", однак хоче, аби йому виплатили 2 мільярда доларів капіталу.

"Я не знаю, як він порахував ці 2 мільярди. Може, він взяв капітал банку, який був на папері на той момент, і сказав "от стільки я хочу". Але загалом те, що ми можемо втратити – це 2 мільярди плюс 5 мільярдів", – прокоментував експерт. 5 мільярдів доларів (156 млрд грн) – сума, яку вклали в докапіталізацію вже націоналізованого на той час банку.

Лондонські суди мають закінчитися тим, щоб українські платники податків отримали компенсацію тих збитків, яких вони зазнали, зазначив Фурса.

Також експерт прокоментував звинувачення Коломойського в сторону МВФ. Фурса наголосив: якщо олігарх судитиметься з МВФ і українські суди підтримають його сторону – це "поставить хрест на співпраці з валютним фондом". А це, своєю чергою, "буде хрест на українській економіці".

Фурса нагадав, Коломойського та Боголюбова неодноразово закликали виправити ситуацію в "Приватбанку".

"Майже рік велася розмова між Нацбанком і Коломойським, аби він докапіталізував банк, аби той був надійним. Дуже довгий час ця хитка система була, але нічого зробити не можна було. Навіть за часів Януковича ніхто цього не робив, бо це ризиковано було. Тому разом з МВФ рік готували націоналізацію Приватбанку, цьому присвячений був окремий пункт меморандуму. Було прийнято спеціальний закон, як націоналізувати системно важливі банки", – додав економіст.

Повний запис програми, де економіст міркує про наслідки повернення в Україну Коломойського, дивіться тут:

Попередній матеріал
Епопея з арештом землі на Алеї Небесної Сотні: під загрозою важливі слідчі експерименти
Наступний матеріал
За 4 роки декомунізації в Україні перейменували 52 тис. топонімів

ПриватБанк заблокував незаконні фінансові операції на 880 млн грн – подробиці

"Призові опитування": як у мережі організували новий вид шахрайства

Гроші витягти не змогли: в Запоріжжі злочинці підірвали банкомат "ПриватБанку"

У Харкові підірвали та пограбували 2 банкомати – "ПриватБанк" обіцяє винагороду за інформацію

"Приватбанк" виграв суд проти РФ щодо кримських активів – рішення Гааги

Прибуток українських банків досяг історичних максимумів за 2018 рік