5 канал

Прибуток українських банків досяг історичних максимумів за 2018 рік

Останнього разу банківська система була прибутковою у 2013 році, коли її прибуток становив 1,4 млрд грн

Чистий прибуток платоспроможних банків України в 2018 році становив 21,7 мільярда гривень. Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

"Суттєве зростання прибутковості банківської системи у минулому році стало можливим за рахунок зменшення відрахувань у резерви при стабільному зростанні процентного та комісійного доходів. Зокрема, обсяг відрахувань банками в резерви скоротився більш як удвічі – з 49,2 млрд грн у 2017 році до 23,7 млрд грн у 2018 році. Водночас чистий процентний та комісійний доходи банківської системи збільшилися загалом на 38%", – йдеться у повідомленні.

За інформацією НБУ, основним джерелом процентних доходів продовжують залишатися доходи банків від кредитування юридичних осіб (46% від загального обсягу), вкладень у цінні папери (27%) та кредитування фізичних осіб (26%). Водночас посилення ролі комісійних доходів відбулося в умовах розвитку розрахунково-касових та інших супутніх кредитуванню платежів – до 25% у структурі всіх доходів.

Прибуток банківської системи за 2018 рік
Прибуток банківської системи за 2018 рікНаціональний банк України

"Після збиткових для банківської системи 2014-2017 років, фінансовий результат банків за 2018 рік у 21,7 млрд грн є найбільшим на історичному горизонті. Він став можливим за рахунок активізації банками кредитування, насамперед роздрібного гривневого на понад 30% у річному обчисленні. Також збільшенню прибутку банківського сектора сприяло зниження банками відсоткових ставок за вкладами громадян упродовж більшої частини року і значне зменшення обсягів формування резервів, що демонструє пророблену банками роботу з адекватного оцінювання активів та відповідного формування резервів у попередні роки. Ми очікуємо, що 2019 рік також стане успішним для банків у частині прибутковості, оскільки обсяги кредитування продовжать зростати", – зазначила перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

В НБУ додали, що минулого року значно зменшилася кількість та частка збиткових банків. Так, з 77 платоспроможних на 1 січня 2019 року банків 64 банки були прибутковими та отримали чистий прибуток у 34,4 млрд грн, що перекрило збитки 13 банків на 12,7 млрд грн. Нагадаємо, що за підсумком 2017 року збитковими були 19 з 82 діючих на той час банків.

Зазначається, прибуток у 2018 році був сформований, головним чином, групою банків з іноземним капіталом (15,0 млрд грн прибутку за рік) та ПриватБанком (11,7 млрд грн) за збитковості банків з державним російським капіталом (11 млрд грн збитку).

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що обмінювати гроші дозволили в поштових відділеннях.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Шелест купюр: нові 20 гривень з усіх боків – ФОТО

Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/

Попередній матеріал
Рада заборонила громадянам Росії бути спостерігачами на виборах в Україні – офіційно
Наступний матеріал
"Солідарність НАТО з Україною є непорушною": в Альянсі відреагували на зміни до Конституції України

Нова валютна система: обмінювати гроші дозволили в поштових відділеннях – ще 20 спрощених умов

Брифінг заступника голови НБУ щодо запровадження нової системи валютного регулювання – відео

Замість банкомату: "Приватбанк" запустив послугу видачі готівки на касах АЗС

Порошенко розповів, куди скерували гроші від МВФ

"Безготівкова революція": коли українці зможуть зняти гроші з картки на касі супермаркету

В НБУ показали, який вигляд матимуть монети по 5 і 10 гривень