Супермаркет
Супермаркет Depositphotos

"Безготівкова революція": коли українці зможуть зняти гроші з картки на касі супермаркету

  Аналогічний сервіс давно працює у США, Європі, Туреччини і навіть Росії

  Вже цього року в Україні може запрацювати низка гучних проектів, що мають розширити можливості для власників банківських карток і рахунків.

  Зокрема, запустити планують такі сервіси, як купівля і продаж валюти з екрану смартфона; масові платежі за допомогою QR-кодів; відкриття рахунків, не виходячи з дому тощо. Про це повідомляє UBR.ua.

  "Днями стало відомо, що вже найближчим часом українці зможуть знімати готівку з банківських карт просто на касі супермаркету. Обіцяють городянам і повноцінне впровадження безготівкової оплати в наземному транспорті, а також широке поширення миттєвої розстрочки при купівлі товарів банківською карткою", – зазначається у повідомленні.

  Навесні цьогоріч планують запустити послугу, яка дасть змогу знімати готівку з картки будь-якого банку на касі магазину. Йдеться при цьому лиже про великі мережеві супермаркети України. Аналогічний сервіс давно працює у США, Європі, Туреччини і навіть Росії.

  Утім, в Україні зняти гроші з карти наразі можна лише у банкоматах.

  "Є шанси, що цей сервіс запрацює до літа, оскільки низка банків спільно з MasterCard уже тестують цю систему. Якщо точніше, то все має вирішитися в 90 днів", – розповів директор Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов.

  Підтверджують цю інформацію й інші експерти. Вони додають: у проекту є цілком певні бенефіціари.

  "Спочатку ініціатива виходила від банку "Схід", власником якого є ЗАТ "Фоззі". Вони разом з MasterCard і Visa лобіюють цей проект – щоб через торговельні мережі можна було видавати готівку. Поки що йдеться про те, щоб переводити відносно невеликі суми, не більше 5 тисяч гривень", – розповів UBR.ua аналітик фінансових ринків Василь Невмержицький.

  Сервіс стане особливо корисним для мешканців сільських і віддалених регіонів, адже часто-густо до банкомату їм доводиться крокувати не один кілометр. Щоправда, отримати готівку за допомогою нового сервісу можна буде далеко не в кожному магазині – торгова точка має бути устакована відповідним обладнанням.

  "Послуга дуже затребувана, вона дасть змогу владнати проблему недостатнього розвитку інфраструктури там, де, наприклад, немає банкомату, але є термінал як прийому, так і видачі. Передбачається, що видача грошей відбуватиметься паралельно з продажем будь-якого товару. Для торговців – плюс у залученні нових клієнтів і в економії витрат на інкасацію. Для споживача – зручність у тому, що не потрібно шукати банкомат. Гроші можна зняти, наприклад, на заправці. Ми розраховуємо, що сервіс запрацює вже у першому кварталі", – каже координатор Комітету з електронних платежів Європейської бізнес-асоціації Євген Веремейченко.

  Чи планують за таку послугу брати комісію – поки невідомо. Радше за все, вартість операції відповідатиме вартості зняття коштів з картки через банкомат "чужого" банку.

  Попередній матеріал
  У Києві запроваджують безкоштовний проїзд у наземному транспорті за карткою киянина
  Наступний матеріал
  Бійці ООС знищили одного терориста минулої доби, ще одного – поранено
  Loading...