5.ua

У Нацбанку пояснили, для чого потрібен законопроект "Про валюту" – інфографіка

У законопроекті передбачено і запобіжники від зловживання регулятора антикризовими повноваженнями

Сьогодні на порядку денному пленарного засідання Верховної Ради України – розгляд у другому читанні та в цілому проекту Закону №8152 (раніше – "Про валюту", в подальшому – "Про валюту і валютні операції"), який вперше за часи незалежності України зробить валютне регулювання ліберальним, прозорим і зрозумілим. Про це повідомляє прес–служба Нацбанку.

"Разом з тим, довгоочікуваний безвіз для капіталу – свобода проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено законом" – збільшує ризики для цінової та фінансової стабільності України, а тому покладає ще більшу відповідальність на Національний банк за їх дотримання", – зазначено у повідомленні.

Голова Національного банку Яків Смолій наголосив, що Національний банк повинен мати достатньо можливостей, щоб запобігати потенційним ризикам і загрозам.

"З огляду на це у редакції законопроекту, рекомендованій профільним комітетом до схвалення у другому читанні, передбачено, що за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України та інших кризових явищ, що загрожуватимуть фінансовій стабільності, Правління Національного банку зможе приймати рішення про первинне запровадження заходів захисту. Ці обмеження будуть мати тимчасовий характер – до шести місяців", – зауважено у повідомленні.

Водночас, у законопроекті передбачено і запобіжники від зловживання регулятора антикризовими повноваженнями.

  • По–перше, для продовження строку дії валютних обмежень або запровадження нового, якщо з дня припинення дії аналогічного попереднього минуло менше ніж шість місяців, наявність ознак кризових явищ повинна буде підтверджувати Рада Національного банку.
  • По–друге, у законопроекті передбачено підзвітність та публічність Національного банку під час запровадження заходів захисту, продовження строку їх дії і оцінки результативності їх запровадження.

Facebook

Facebook

Як повідомляв 5.UA, у Національному банку України вважають, що збільшення мінімальної заробітної плати до 4 тис. 200 грн з третього кварталу 2018 року може додати до інфляції ще близько 0,5%. 

Попередній матеріал
У Генштабі розповіли, скільки військових ЗСУ пройшли підготовку в інструкторів із США, Канади та Британії
Наступний матеріал
До осені: у Києві частково обмежать рух по мосту Патона
Loading...

У доларах економіка України за рік додала майже 20%

Гривня очолила рейтинг валют світу за темпами зміцнення – Bloomberg

Без паперів: в Україні змінили правила закордонних грошових переказів

НБУ відучуватиме українців від банківських карток

На Дніпропетровщині працівники банку викрадали кошти з карток переселенців

У НБУ назвали номінали купюр, які найбільше підробляють