mil.gov.ua

У Генштабі розповіли, скільки військових ЗСУ пройшли підготовку в інструкторів із США, Канади та Британії

У планах армії – перехід у підготовці з рівня батальйону до рівня бригади

Американські інструктори підготували в Україні 11 батальйонів, а інструктори Канади та Британії ще шість та вісім тисяч українських військовослужбовців відповідно.

Про це повідомив представник Генерального штабу Збройних сил України Геннадій Коваленко під час брифінгу в Києві, повідомляє "Укрінформ".

"У рамках цього комітету (Багатонаціонального об'єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування – 5.UA) здійснюється курсова підготовка. Курсова підготовка, головним чином батальйонна, здійснюється на Міжнародному центрі миротворчості і безпеки у Яворові. Крім того, курсова підготовка здійснюється канадськими інструкторами в рамках операції UNIFIER та британськими інструкторами – у межах операції Orbital. Американцями підготовлено 11 батальйонів, канадцями підготовлено більше як 6 тис. військовослужбовців, британцями – близько 8 тис. військовослужбовців", – відзвітував Коваленко.

Представник Генштабу зазначив, що в Україні потрібно створити національні центри підготовки підрозділів: "Кінцева мета − мати своїх власних інструкторів, які б проводили підготовку за стандартами НАТО".

Водночас Коваленко повідомив, що в планах армії – перехід у підготовці з рівня батальйону до рівня бригади: "Сьогодні зранку вже мав зустріч із британцями, вони пропонують підготовку не батальйонів і, скажімо так, тактичної ланки, а підготовку офіцерів об'єднаних командувань, об'єднаного оперативного штабу, генерального штабу. Тобто, здійснюється перехід від тактичного рівня на оперативний, і навіть стратегічний рівень".

Представник Генштабу також повідомив, що наразі, окрім співпраці з США, активно опрацьовуються з Канадою та Великою Британією питання перспектив військово-технічного співробітництва та отримання матеріально-технічної допомоги.

Дивіться також:

зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
/
зсу, військові, бтр
/

Попередній матеріал
Глава об'єднання підприємств: Обмеження імпорту сірчаної кислоти в Україну – небезпечне для економіки країни
Наступний матеріал
У Нацбанку пояснили, для чого потрібен законопроект "Про валюту" – інфографіка

Українці здобули "золото" під час марш-кидку для поранених ветеранів у Великій Британії

Сильніші разом: як українські та американські військові долають водяну перешкоду – ФОТО

У SIPRI порахували, на скільки ядерні держави збільшили свій арсенал

Швидкість танення льодовиків в Антарктиці досягла рекордного рівня

Як український винищувач Су-27 вражає на авіашоу в Данії – відео

Пономарьов про замах на Бабченка: "Якби таке сталося у Великій Британії чи США, то скандал був би неймовірний"