twitter.com

НБУ відучуватиме українців від банківських карток

НБУ запропонував українцям відмовитися від банківських карток

Національний банк України має намір розвивати альтернативні сервіси доступу клієнтів до коштів на рахунку в банку і наразі активно працює над впровадженням відповідних технологій. Про це розповів керівник НБУ Яків Смолій в інтерв'ю ZN,UA.

"Картки – це дорого. Тут і утримування процесингу, і випуск карток. Які наразі тренди у світі? Існують європейські директиви, які говорять, що клієнт може сам вказати банку, яким сервісам він хоче надати доступ до свого рахунку. Без карток. Ми зараз над впровадженням цих технологій працюємо, вже виробили концепцію", – зазначив Смолій.

Як результат, за словами урядовця, клієнти банків отримають гарантовану можливість дистанційного доступу до свого рахунку та безпеку трансакції з використанням безкарткових технологій "у режимі 24/7, миттєво і гарантовано". Він уточнив, що операції будуть прив'язані безпосередньо до персонального банківського рахунка.

Очільник Нацбанку запевнив, що не йдеться про впровадження якихось принципово нових та дорогих технологій, а у більшості випадків – лише доопрацювання вже існуючих банківських систем.

"Ви з використанням дистанційних каналів, мобільного телефону або комп'ютера, через Інтернет будете ініціювати платіж зі свого рахунка. Він від вашого банку піде через систему електронних платежів НБУ до іншого банку і до рахунка одержувача", – розповів Смолій і зауважив, що водночас регулятор не пропонує аж зовсім відмовлятися від карткових технологій.

Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/
Хакерське угруповання
/

Попередній матеріал
Доба на сході: поранено трьох українських воїнів, знищено двох окупантів
Наступний матеріал
"Люди йдуть з пляжів": у морі біля Гурзуфа в Криму плаває мазут – місцеві б'ють на сполох