"Від фіксованого курсу відійшли": у НБУ роз'яснили, що визначає курс гривні

У Нацбанку сказали, що все залежить від рівня експорту та імпорту

Голова Національного банку Яків Смолій заявив, що НБУ відмовився від фіксованого валютного курсу, і натепер він визначається ринком. Про це він розповів в інтерв'ю ZN.ua.

"Ми вже давно відійшли від фіксованого курсу. Курс зараз визначає не Національний банк, а ринок. Уряд використовує при складанні бюджету ті чи інші технічні, розрахункові показники, однак кон'юнктура ринку їх реалізації може і не сприяти. Якщо імпорт і експорт сьогодні формують інший курс, ніж закладено в бюджеті, ми в це втручатися не можемо", - сказав Смолій.

Він додав: "Ми тільки стежимо, щоб коливань великих не було, адже вони збільшують невизначеність в економіці і заважають бізнесу і населенню приймати довгострокові рішення. Ось це і є найбільша об'єктивність".

Смолій також сказав, що НБУ постійно присутній на ринку: купує або продає валюту. Так, з початку 2018-го на міжбанківському валютному ринку було закуплено понад $1,2 млрд до міжнародних резервів.

"Ми приблизно орієнтуємося, який у нас обсяг пропозиції валюти і попиту на неї, і виходимо з того, що повинні нарощувати резерви, але одночасно і не повинні заважати ринку визначати курс гривні, який відповідає стану економіки. Ми всі вже бачили, до чого призводить підтримання курсу гривні на штучному рівні, відірваному від економічних реалій, - до накопичення дисбалансів і криз", – наголосив очільник НБУ.

Він також додав: "НБУ може короткостроково все вирівняти за допомогою тиску на курс гривні і задовольнити прем'єр-міністра. Але навіщо? Це рішення не вбереже нас від повторення ситуації через певний час. В НБУ, якщо ми утримаємо його незалежність, керівництво повинно приходити на сім років і працювати на тривалу перспективу. Ми не можемо зациклюватися на короткостроковій ситуації і не можемо дозволити собі "одноразові" рішення, які не вирішують суті проблеми".

Нагадаємо, у 2019-2022 роках Україна планує здійснити пікові виплати за держборгом.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Порошенко: Питання про активізацію Червоного Хреста щодо захисту українських бранців Кремля піднімуть у Женеві
Наступний матеріал
Штаб ООС: вночі ворог зі 122-мм артилерії гатив по Новотошківському

У НБУ назвали номінали купюр, які найбільше підробляють

Попередження від НБУ: дорога нафта невдовзі вплине на ціни українських товарів

Україні не варто чекати нової програми з МВФ у 2019 році – Нацбанк

Рада у першому читанні підтримала спрощення валютних операцій: що зміниться

"Гроші понесли до банків": у Нацбанку прокоментували ситуацію з депозитами

Мала приватизація через ProZorro: Гройсман розповів, які об'єкти лишать у власності держави