Ілюстративне фото
Ілюстративне фото ZN.ua

"Євро по 35": в Україні знецінюється гривня

У Нацбанку пояснюють коливання стосовно долара та євро – сезонними факторами

В Україні відчутно зросли курси долара та євро. За один долар деінде просять понад 28,65 грн. А один євро можна купити за більш як 34,80 грн, передає "5 канал".

У Нацбанку пояснюють коливання сезонними факторами. Мовляв, у перші місяці року завжди зростає попит на валюту, зокрема з боку імпортерів. А також знижується надходження валюти від аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини її пропозиції на міжбанку. Тож через це, мовляв, і спостерігається знецінення гривні.

"Сезонні чинники є ключовою причиною посилення коливань курсу гривні на міжбанківському валютному ринку й від початку січня цього року. Сезонний спад ділової активності, переважно в аграрному секторі, спричиняє скорочення надходжень валютної виручки від експорту продовольчих товарів, в той час як на ринку є підвищений попит на валюту з боку імпортерів. Для пом'якшення впливу цих чинників Національний банк продовжує зберігати присутність на міжбанківському валютному ринку. Від початку поточного року Національний банк здійснив продаж іноземної валюти на суму $53,5 млн, щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні", – зазначив заступник голови НБУ Олега Чурій.

Дивіться також фотогалерею:

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Епідемія кору в Одесі: минулого року захворіло 1297 осіб
Наступний матеріал
Політоглядач про повернення техніки з Криму: "Путін не здатен на жест доброї волі"
Loading...