Фінансування
Фінансування sockraina.com

Нестабільність курсу: НБУ назвав наступну кризову точку для гривні

Здешевлення гривні в Нацбанку назвали сезонними коливаннями, які спостерігаються щороку. Та цьогоріч за долар просять вже 28 гривень і 40 копійок. Чому – з'ясовували журналісти "5 каналу"

Долар дорожчав протягом місяця. Якщо в середині листопада купити американську валюту можна було за 26,70 грн, то нині – на півтори гривні дорожче. В обмінниках коливання не коментують. 

Утім, проблем із продажем чи купівлею іноземної валюти охочі обміняти не відчувають.

"Я в Києві місяць. Курс дуже нестабільний. Ось за 100 євро я отримав майже три тисячі гривень. Я думаю, що до лютого вартість може бути близько 29 гривень і вище. Тому в цілому долари зберігаю. Не здаю, бо потім стабілізується цей курс, тож великої істерії з цього приводу немає", – каже мешканець столиці.

Бюджет на наступний рік закладали із розрахунком прогнозу середньорічного курсу 30,10 грн за один долар. У Національному банку заспокоюють: те, що відбувається з курсом – сезонне явище. 

"Курс волатильний пояснюється якимись макроекономічними тенденціями, але також і очікуваннями: якщо всі очікують, що гривня буде слабшати – то вона буде слабшати. Фундаментальних причин для девальвації насправді сьогодні немає. З іншого боку, є психологічний фактор, і також відіграє роль відсутність співпраці з МВФ", – зазначив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Температура падає, а курс валюти починає рости. Хоча це між собою ніяк не пов'язано, це традиційне зимове коливання гривні, яке починається наприкінці року і триває до кінця січня.

Експерти називають дві причини такого тиску на національну валюту: зростає попит на імпортну продукцію, а ще – влада намагається провести всі бюджетні розрахунки до кінця року.

"Враховуючи, що в нас сировинна економіка, ми експортуємо сировину, а імпортуємо готову продукцію, то наприкінці року зростає попит на імпортну продукцію, подарунки і все інше. Окрім того, хто раніше поставив імпортну продукцію, їм потрібно розрахуватися за контрактами. Ще є другий чинник – в нас погано побудований бюджетний процес. І в нас у першій половині року видається мало коштів на бюджетне виконання закону, а в другій половині – більше", – пояснює голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.

Коливання гривні може спостерігатися до кінця січня, після чого ситуація стабілізується до серпня. Принаймні, це прогнозують експерти. Вони кажуть, що саме прийдешнє літо – наступна кризова точка для національної валюти.

Юлія Божко, Михайло Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Закінчуються кошти – закінчується газ: як позбутися залежності від газу РФ на прикладах Польщі та Туреччини
Наступний матеріал
Veteran Business Man: фотопроект показав бійців АТО щирими та усміхненими
Loading...