Один із героїв фотопроекту – 33-річний колишній медик "Азову" Іван Лузгін. Чоловік – родом з Луганська. 2014-го він покинув окуповане рідне місто і став добровольцем. За його плечима – Іловайськ, Мар’їнка, Широкине. Після двох років на передовій Іван повернувся до родини в Київ.
Зізнається: період адаптації був нелегким. Починати з нуля бізнес було ще складніше.
"Рік збирав думки докупи, тому що десоціалізація дала про себе знати. Розклав на серветці, чим саме я хочу займатися. У мене там два варіанти було: або мордобійний зал, або станція технічного обслуговування. Так і почав" , – розповідає Іван.
Ще один герой фотопроекту – киянин Дмитро Лавренчук. Його історія мало чим різниться від сотень інших. Складність була хіба що в додатковій реабілітації після поранення, якого зазнав під Лутугиним Луганської області.
На фото Дмитро тепер – успішний підприємець – розпочав бізнес у галузі біотехнологій. Хоча зізнається, що після повернення з фронту було непросто. Фотопроект став ще однією мотиваційною складовою.
"Коли ти розумієш, що ти щось робиш, на що звертають увагу, ти автоматично починаєш робити це краще. Бо це психологія. Ти хочеш і здаватися кращим, і бути кращим. Цей проект – він змусив переосмислити те, що ми робимо, як ми це робимо", – запевняє військовий.
Загалом проект зібрав 17 фотографій та 17 історій ветеранів АТО. Авторка проекту зізнається, що хотіла показати не лише успішні історії бізнесменів. На світлинах вражають саме очі ветеранів, які не здалися після пережитого.
"Всі мої герої в кадрі дивляться в очі тому, хто дивляться на них. В погляді відображається все, що людина пережила. Весь внутрішній світ – в очах, вся сила волі, слабкість – все в очах", – каже авторка фото проекту Марина Чорна.
У планах фотохудожниці – ще декілька проектів з ветеранами. Детальніше – у відео:
Наталка Коцкович, Олена Сорокіна, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Шеврони СБУ, батальйонів "Донбас" та "Азов": японський художник малює аніме з українськими бійцями