uk.wikipedia.org

У Нацбанку прокоментували здешевлення гривні до долара

  Поточна волатильність на валютному ринку зумовлена сезонними факторами, зростанням бюджетних платежів наприкінці року і високою ліквідністю банківської системи

  Національний банк України не прогнозуватиме курсу гривні до долара, однак збереже свою присутність на валютному ринку для згладжування його надмірної волатильності. Про це заявив виконувач обов'язків голови НБУ Яків Смолій під час зустрічі з представниками бізнесу в Європейській Бізнес Асоціації.

  "Ми неодноразово говорили, що не прогнозуємо курсу. Але якщо коливання надто істотні, ми виходимо з інтервенціями, щоб їх максимально згладжувати, і щоб не було паніки", – сказав він.

  Смолій зазначив, що поточна волатильність на валютному ринку зумовлена сезонними чинниками, зростанням бюджетних платежів наприкінці року і високою ліквідністю банківської системи.

  "Є сезонні коливання у грудні, коли зростає бізнес-активність перед Різдвом і Новим роком. І наше Міністерство фінансів намагається виконати всі програми за видатками в кінці року. І ми бачимо, яка сьогодні ліквідність банківської системи – це створює певний тиск", – пояснив в.о. голови НБУ.

  Нагадаємо, раніше в ефірі "5 каналу" заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко розповіла, що за 2017-й рік гривня послабшала на 1,6%.

  Попередній матеріал
  Інститут національної пам'яті пропонує скоротити кількість святкових днів
  Наступний матеріал
  "Тане лід": У Дуди заявили про "зниження напруженості" у відносинах України і Польщі
  Loading...

  Нацбанк пояснив причини послаблення гривні до долара

  За 2017-й рік гривня послабшала на 1,6% – експерт

  У Нацбанку розповіли, коли очікують новий транш МВФ

  У Нацбанку назвали втрати України через блокаду ОРДЛО

  "ЗА ЧАЙ.COM": голова Ради НБУ Богдан Данилишин в ефірі "5 каналу"

  В НБУ повідомили, скільки грошей цього року Україна повернула МВФ