Свято 8 березня
Свято 8 березня google.com.ua

Інститут національної пам'яті пропонує скоротити кількість святкових днів

  Також пропонується скасувати практику перенесення вихідних днів, коли свято випадає на суботу або неділю

  Український інститут національної пам'яті пропонує скоротити кількість святкових днів у країні до десяти. Відповідний законопроект подали на погодження Міністерству культури України, передає "Радіо Свобода".

  "Якщо він буде ухвалений у такій редакції, з наступного року буде введено дев'ять неробочих днів, зокрема, чотири неробочі дні – державні свята:

  • це День Конституції, День Незалежності, День захисника і День пам’яті і примирення – 8 травня.
  • Один вихідний – це Міжнародний день праці,
  • Ще чотири вихідних – це традиційні свята: Трійця, Новий рік, Різдво і Великдень.

  За словами представниці Українського інституту національної пам'яті Ганни Байкєніч, оскільки 25 грудня вже став святковим неробочим днем, відповідні зміни будуть внесені до законопроекту. Таким чином, 8 березня і 9 травня залишаться святковими, однак робочими днями. 2 травня, як святковий день, пропонується скасувати. "Це радянський рудимент, не відзначається взагалі ніде, тільки в одній якійсь країні світу, як неробочий", – сказала Байкєніч.

  Окрім того, законопроект пропонує скасувати практику перенесення вихідних днів, коли свято випадає на суботу або неділю. Тоді загальна кількість святкових вихідних залежно від конкретного року може скорочуватися до 6-8 днів.

  "Тільки Великдень, Різдво і Трійця будуть переноситися на понеділок. У Європі така практики немає. Тому Україна так само пристає на таку традицію, спираючись на загальноєвропейські практики", – зазначила Байкєніч.

  Нагадаємо, в рамках реформи державного святкового календаря Український інститут національної пам'яті хоче систематизувати категорії свят та поділити на державні, міжнародні свята, дні жалоби, пам'ятні дати, професійні свята, скорботні дні, традиційні свята.

  Попередній матеріал
  Чи виставить українцям грошей на вітчизняний лоукост – ексклюзивне інтерв'ю Володимира Омеляна у "Час. Підсумки дня"
  Наступний матеріал
  У Нацбанку прокоментували здешевлення гривні до долара
  Loading...