Ілюстративне фото
Ілюстративне фото ZN.ua

Нацбанк пояснив причини послаблення гривні до долара

Це спричинено сезонними факторами та зниженням експортної виручки за окремими групами товарів

За підсумками листопада цього року гривня девальвувала до долара США за середнім офіційним обмінним курсом на 0,2%. Про це йдеться в макроекономічному і монетарному огляді Нацбанку, який оприлюднили на сайті регулятора.

Як зазначається, у першій половині листопада на валютному ринку гривня зміцнювалася до долара, однак у третій декаді місяця "відновився девальваційний тиск у відповідь на сезонне зниження надходжень експортної виручки за окремими групами товарів і зростання попиту на валюту з боку підприємств паливно-енергетичного комплексу".

Водночас, на готівковому валютному ринку відновилося переважання пропозиції валюти з боку населення над попитом, який все ще залишався високим через сезонне погіршення курсових очікувань населення.

При цьому Нацбанк зберігав свою присутність на валютному ринку для того, аби поповнювати міжнародні резерви та реагувати на надмірні коливання обмінного курсу. За підсумками листопада, регулятор купив на 139 млн дол. більше, ніж продав, а з початку року обсяги чистої купівлі становили 1,4 млрд дол.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Продати не можемо": окупанти назвали свої головні "вугільні проблеми" – ІС
Наступний матеріал
З 1 грудня в Україні збільшився прожитковий мінімум
Loading...