5 канал

У НБУ презентували "живу" монету: що на ній зображено

Номінал монети – п'ять гривень

Національний банк України ввів нову пам'ятну монету номіналом у п'ять гривень. Присвячена вона 100-річчю визначної події в історії кримськотатарського народу – першого Курултаю. Це був перший національний з'їзд, який відбувся в листопаді 1917 року у Бахчисараї.

За декілька місяців цей представницький орган кримських татар був знищений і знову відроджений на початку 90-х. Відтоді щоп'ять років обирають делегатів Курултаю, хоча тепер через анексію Криму немає можливості робити це на Батьківщині.

"Ті рішення, закони, які ухвалював Курултай, мали колосальне значення, незважаючи на те, що на початку 1918 року Курултай був знищений російськими промонаршими силами. Ця монета кожній людині, яка її триматиме, може багато чого розказати", – наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Монета зроблена зі сплаву міді, цинку й нікелю. На ній викарбуване саме зібрання кримських татар, а також рядки їхнього гімну – "Я присягнувся померти за народ". Тираж монети – 35 тисяч.

5 канал

Художник Володимир Таран, автор виробу, ділиться враженнями: "Монета, на моє відчуття, звичайно, вийшла якась така, знаєте, жива – неформалізована і щира".

"Вартість монети – 43 гривні. Всі пункти продажу пам'ятних монет розміщені на офіційній сторінці Національного банку України", – розповіла заступниця начальника відділу нумізматичної продукції Національного банку України Вікторія Созанська.

Нагадаємо, торік Нацбанк випустив монету, присвячену пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Луценко: Окремі положення КПК дають можливість уникнути покарання
Наступний матеріал
Речник InformNapalm розповів про сценарії розвитку ситуації в окупованому Луганську
Loading...