5 канал

Луценко: Окремі положення КПК дають можливість уникнути покарання

Аби вирішити таку проблему, необхідно збільшити суму застави, переконаний Генпрокурор

Вихід під заставу дає злочинцям можливість уникнути покарання. Про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко. 

За словами очільника ГПУ, така ситуація потребує перегляду норм Кримінально-процесуального кодексу, зокрема, збільшення суми застави.

"Практика застосування положень КПК засвідчила використання окремих його положень як інструмента ухилення від покарання. Одним із вразливих в цьому аспекті виявився інститут застави при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, окремі елементи якого – здебільшого мізерні розміри застави, – створили умови для уникнення відповідальності", – сказав Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Крім того, Генпрокурор наголосив: в Україні від початку цього року відкрили майже два мільйони проваджень. Луценко підкреслює: це надто багато, а робота відомства ускладнюється. Тому потрібно переглянути норми Кримінально-процесуального кодексу, адже нині провадження відкривають за фактом кожної заяви.

"Сьогодні будь-яка заява реєструється в ЄРДР. Причому заява, яка може навіть очевидно не містити в собі ознак скоєного правопорушення. І запускається весь механізм: призначення слідчого, призначення процесуального керівника, проведення відповідних дій. Досить багато витрачається часу, паперів, зусиль, тільки для того, щоб абсолютно в очевидно безглуздих інколи випадках дати рішення про закриття кримінального провадження", – зазначив Луценко. 

Попередній матеріал
Клімкін про закиди Білорусі: "Спершу грибна істерія, потім – шпіонська"
Наступний матеріал
У НБУ презентували "живу" монету: що на ній зображено
Loading...