uk.wikipedia.org

У Нацбанку назвали втрати України через блокаду ОРДЛО

  Втрати від блокади окупованих територій частково вдалося компенсувати, кажуть у НБУ

  Національний банк оцінив втрати економіки України через розрив торговельних зв'язків із тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей у 1,8 мільярда доларів цього року та півмільярда доларів у 2018-му році. Про таке повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій на зустрічі з бізнесом, передає прес-служба регулятора.

  Так, у Нацбанку нагадали, що у першому півріччі очікувалося значне уповільнення зростання ВВП через розрив торговельних зв'язків з окупованими територіями. Утім, сприятливі умови торгівлі і рекордно високий урожай зернових у 2016-2017-му роках дали змогу частково компенсувати втрати від блокади для торгового балансу країни, які загалом оцінили в 1,8 млрд дол. у 2017-му році і 0,5 млрд дол. у 2018-му році.

  Крім того, в Нацбанку нагадали поточні макроекономічні прогнози, оновлені в жовтні цьогоріч. Так, регулятор очікує на зростання економіки на 2,2% на кінець цього року. Водночас, у НБУ нагадали, що Україні важливо продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом і виконувати свої зобов'язання, оскільки в майбутньому очікуються значні за обсягом виплати за зовнішнім боргом.

  Подальша співпраця з МВФ сприятиме успішності майбутніх розміщень боргових цінних паперів України на зовнішніх ринках, пояснив регулятор.

  Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше, 15 березня 2017-го року, РНБО підтримала тимчасове припинення транспортного сполучення з непідконтрольними територіями Донецької та Луганської областей у зв'язку із захопленням українських підприємств і загостренням ситуації в зоні АТО. 

  Попередній матеріал
  У Києві автомобіль "Київенерго" в'їхав у ліхтарний стовп
  Наступний матеріал
  "Під ялинку": Гройсман розповів, коли добудують "Охматдит"
  Loading...