Нацбанк України
Нацбанк України 5 канал

Нацбанк покращив прогноз зростання економіки України до 2019 року

Регулятор очікує зростання ВВП протягом наступних двох років

Нацбанк покращив прогноз економічного зростання у 2017 році. Так, економіка України має зрости більше, ніж очікувалося раніше – на 2,2% замість 1,6%. Про це свідчить оновлений прогноз зростання ВВП, передає прес-служба регулятора.

"Національний банк покращив прогноз економічного зростання у 2017 році з 1,6% до 2,2%. Це пов’язано зі сприятливою дією як внутрішніх, так і зовнішніх чинників, що відображалося у кращих результатах економічної активності більшості галузей у другому-третьому кварталах цього року, ніж очікувалось раніше", – пояснюють у Нацбанку.

  • Зростання ВВП

Крім того, у НБУ очікують, що протягом 2018-2019 років зростання ВВП прискориться до 3,2% і 3,5% відповідно.

Так, основним двигуном економіки має стати зростання споживчої активності населення внаслідок підвищення зарплат і пенсій. Тільки цього року НБУ прогнозує зростання приватного споживання на 6%, а в подальшому – на рівні 4%.

  • Зниження інфляції

У НБУ також зазначають, що протягом 2017-2019 років споживча інфляція знижуватиметься до цільових показників, однак цей процес буде тривалішим, ніж прогнозувалося раніше.

"До кінця 2017 року інфляція уповільниться до 12,2% (попередній прогноз – 9,1%). У третьому кварталі 2018 року вона наблизиться до центральної точки цільового діапазону, а на кінець року становитиме 7,3% (попередній прогноз – 6,0%). Прогноз на 2019-й лишився на рівні 5,0%", – йдеться в повідомленні.

У Нацбанку пояснюють, що перегляд прогнозу на 2017-2018 роки пов’язаний із прискоренням інфляції впродовж останніх місяців, а також появою нових проінфляційних факторів. Зокрема, йдеться про більш активне відновлення споживчого попиту, стрімке збільшення пенсій з ІV кварталу 2017 року, заплановане підвищення мінімальної зарплати та акцизів на тютюнові вироби на початку 2018 року тощо.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вибух у центрі Києва: нападники атакували "Арена-Сіті"
Наступний матеріал
"Відслужив" на Донбасі, ще й ЗС РФ згодився": InformNapalm виявили "унікального" бойовика
Loading...

Інфляція перевищила очікування: Нацбанк наприкінці жовтня змінить прогноз щодо зростання цін

Нацбанк знімає ще одне обмеження на валютному ринку

Щороку пенсії автоматично переглядатимуть залежно від інфляції – Гройсман