Бойовик ЗС РФ на сході
Бойовик ЗС РФ на сході informnapalm.org

"Відслужив" на Донбасі, ще й ЗС РФ згодився": InformNapalm виявили "унікального" бойовика

Йдеться про бойовика на прізвище Макаров, що воював на українському сході у складі бандформувань, а потім потрапив на строкову службу в Росії

Міжнародна група розслідувачів InformNapalm вперше за 4 роки проведення подібних розслідувань натрапила на прецедент призову екс-бойовиків на строкову службу у ЗС Росії. 

"Раніше ми встановлювали факти переходу бойовиків, громадян РФ, на контрактну службу в російську армію. Але з фактом призову на "срочку" ми зіткнулися вперше. До призову бойовик мав майже дворічний бойовий досвід у бандформуваннях на Донбасі", - зазначається у повідомленні на сайті волонтерів.

Як стало відомо, "вийти" на бойовика вдалось через його родичів.

"Ми вийшли на слід його матері Макарової-Дьоміної - VK1, VK2 і ОК (архіви профілю, загального альбому і сімейного альбому, контактів), вона й надала нам інформацію, якої бракувало: Брати участь в бойових діях Макаров, припускаємо, почав у жовтні-листопаді 2014 року, коли він по лінії "казачества" опинився на Донбасі в лавах незаконних збройних формувань так званої "Новоросії". В одному з профілів Макарова записано, що він студент вишу ім. Даля (Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, окупований Луганськ, Україна). "Студентство" Макарова в Луганську проходило в лавах бандформування "Мангуст" - це так звана "рота спецпризначення" у складі "батальйону "Заря". За час перебування в Луганській області Макаров встиг попозувати на руїнах разом з представниками моніторингової місії ОБСЄ", - визначили розслідувачі.

Також стало відомо, що Макаров отримав за свою "службу" "почесний знак ЛНР" - "Битва за Луганськ", чим неабияк тішаться члени його родини.

Бойовик ЗС РФ на сході
Бойовик ЗС РФ на сходіinformnapalm.org

Але на "службі на Донбасі" подвиги цього бойовика не завершилися. Так у грудні 2016 року його призвали на строкову військову службу та направили в 187-й Псковський міжвидовий регіональний Навчальний центр. Там готують молодших спеціалістів інженерних військ.

"Після присяги у лютому 2017 року і п'ятимісячного навчання в Навчальному центрі, влітку 2017 він отримав кваліфікацію спеціаліста 3-го класу. Для проходження подальшої служби його направили у війська Південного військового округу Росії. Судячи з шеврона, припускаємо, що В. Макаров зараз служить недалеко від рідних країв, в інженерному підрозділі нової 150-ї дивізії, розгорнутої на українському напрямку в Ростовській області. Не виключено, що після закінчення строкової служби наприкінці 2017 року Макаров, маючи досвід участі в бандформуваннях, підпише трирічний контракт і повернеться на Донбас уже в статусі інструктора-куратора з інженерної підготовки для бойовиків", - припускають розслідувачі.

Волонтери InformNapalm додають: з червня 2015 року В. Макаров вписаний у базу сайту "Миротворець", але інформацію про нього потрібно уточнити.

Попередній матеріал
Нацбанк покращив прогноз зростання економіки України до 2019 року
Наступний матеріал
Зореопад Леоніди: коли українці зможуть побачити дивовижний метеоритний дощ
Loading...