5 канал

Гройсман зірвав оплески в Раді за відповідь Соболєву про блокаду в ОРДЛО – відео

Зі слів Гройсмана, дії Соболєва в ході блокади протирічать національним інтересам України

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Верховної Ради в ході запитань до уряду звинуватив народного депутата від "Самопомочі", одного з учасників блокади Донбасу Єгора Соболєва у посиленні залежності України від окупанта. Нардеп запитав прем'єра про заходи уряду для зменшення енергозалежності України від Росії. Прем'єр також наголосив, що уряд працюватиме над компенсацією наслідків економічної блокади для української економіки.

"Дякую шановний депутат, а може й не шановний. Ви сказали про залежність України від окупанта. Я не буду говорити про безпрецедентні виклики для нашої незалежності, але те, що ви своїми діями посилили цю залежність, це однозначний факт (Рада аплодує – ред.)", – відповів Гройсман.

Він додав: "Те, що ви особисто робили для блокади України, протирічить національним інтересам – і економічним, і енергетичним. Ми очікували, що агресивні дії з боку Росії на Донбасі призведуть до повної блокади і відсутності доступу України до своїх українських надр. Врешті-решт вони це зробили, але тільки вашими руками".

Гройсман також заявив, що уряд працює над заміщенням антрацитової групи вугілля в українській економіці та нарощенням інших енергетичних потужностей.

"Ми робимо повне заміщення антрацитової групи вугілля і зменшуємо залежність від цього вугілля, ми модернізуємо українську теплову енергетику та переводимо на вугілля марки "Г", збільшуємо потужності атомної енергетики, створюємо механізми, що призводять до зменшення споживання", – сказав він.

Прем'єр нагадав, що цьогоріч буде збільшено видобуток українського газу на 500 млн кубометрів.

"Ми б дуже хотіли робити свою роботу швидше. І швидше можливо тоді, коли є зростання економіки, коли вона продукує надходження до державного бюджету. Але коли ви своїми діями змушуєте країну відмовитися від 1% ВВП, це означає, що сотні мільярдів не надійде в економіку нашої країни", - наголосив глава уряду.

Читайте такожГройсман – про мінімалку, тютюновий акциз та критичний стан доріг

Попередній матеріал
З'явилось відео моменту жорстокого розстрілу Вороненкова у центрі Києва
Наступний матеріал
Об'єктивно найкраща збірна у світі: зі змагань у Японії повернулись українські паралімпійці
Loading...

Година запитань до уряду: Гройсман розповів про концепцію пенсійної реформи та гроші від МВФ

Прем'єр доручив взятися за чиновників, які "гальмують" документи у міністерствах

Гройсман: З 1 квітня в регіони надходитимуть безкоштовні ліки

Україні необхідно змінити виборчу систему, вже є законопроекти – Гройсман

Вугілля з українських надр не може і не буде предметом шантажу й тиску на Україну – Гройсман

Гройсман закликав організаторів блокади Донбасу спільно боротися з контрабандою на лінії розмежування