Депозит, вклади, банки
Депозит, вклади, банки
News Insider

"Гроші понесли до банків": у Нацбанку прокоментували ситуацію з депозитами

  Загалом за минулий місяць депозити українців у банках зросли на понад 15 мільярдів шривень

  У квітні цього року пожвавився приплив коштів населення та бізнесу в банківську систему України – у національній та іноземній валюті. Про таке повідомляє прес-служба Нацбанку.

  Так, за даними регулятора, сукупний портфель депозитів у гривні у платоспроможних банках прискорив зростання з 0,4% (станом на березень 2018 року) до 3,2% у квітні. Таким чимом, загалом за минулий місяць депозити зросли на 15,7 млрд грн і склали 499,9 мільярди гривень.

  Крім того, за місяць залишки гривневих вкладів фізичних осіб у платоспроможних банках збільшилися на 3,7% у порівнянні з 1% в березні.

  "Як і в попередні місяці, подальше підвищення процентних ставок за гривневими вкладами і зміцнення курсу гривні сприяло посиленню привабливості гривневих депозитів і створило ґрунт для пожвавлення припливу коштів фізичних осіб в банки", - прокоментували в НБУ.

  Натоміть у квітні спостерігалась й активізація припливу депозитів юридичних осіб. Так, обсяг корпоративних депозитів в гривні, який у березні практично не змінився, в квітні збільшився на 2,8%.

  Дещо збільшилися залишки депозитів і в іноземній валюті.Обсяг валютних депозитів - в доларовому еквіваленті - виріс на 0,4%, юридичних осіб - на 1,3%. Такі дані надає регулятор.

  Попередній матеріал
  Спорт – для ветеранів АТО: Президент підписав указ щодо реабілітації учасників бойових дій
  Наступний матеріал
  Порошенко – ветеранам АТО: "З такими хлопцями, як ви, перемога завжди буде з Україною"