Приватбанк
Приватбанк Фото із відкритих джерел

Хазяйнування чи хитра оборудка: що показав міжнародний аудит "Приватбанку"

5,5 мільярдів доларів "нашахраювали" Ігор Коломойський та Генадій Боголюбов, поки господарювали у "Приватбанку" – такі висновки міжнародного аудиту оприлюднив Нацбанк України

Сам Коломойський ці закиди спростовує і переконує, що банк і мав працювати в інтересах його власників. Журналісти "5 каналу" намагалися з'ясувати, що то було в "Приватбанку" – шахрайство чи господарювання.

  • Що відомо

86% усіх кредитів "Приватбанку" станом на грудень 2016 року – це позики тодішнім акціонерам та причетним до них особам. Більшість цих кредитів не погашають, вони задавнені. Таких висновків дійшли аудитори-розслідувачі міжнародної агенції.

"Сьогодні ми встановили, що банк був об'єктом шахрайських дій. Це було проведено в особливо великих масштабах, добре організовано та скоординовано протягом десяти років. І призвело до заподіяння банкові збитків обсягом 5,5 мільярдів доларів США. Я не вдаватимуся в деталі", – зазначив директор AlixPartners Альфредо Белло.

До того ж, аудиторам вдалося встановити: у банку існувала окрема тіньова структура, яка обслуговувала винятково інтереси тодішніх акціонерів та причетних до них осіб.

"Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів та сприяла руху коштів між компаніями, пов'язаними з колишніми акціонерами за сотнями кредитних договорів на мільярди доларів США", – повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

В НБУ також зауважили, що раніше вже зробили висновки щодо махінацій у фінустанові. Результати розслідування це підтвердили.

"Результати аудиту вже представили генеральному прокурору України, міжнародним партнерам, організаціям, послам, іншим колегам з державних структур, аналітичним та експертним колам", – зазначила Рожкова.

  • Реакція Коломойського

Водночас, колишній акціонер банку Ігор Коломойський звинувачення відкидає. Він переконаний: банк і має працювати в інтересах акціонерів.

"Маячня, яку немає сенсу коментувати. Основне питання – куди і коли вивели гроші. Особливо сподобалася сентенція – банк працював в інтересах акціонера. А в чиїх інтересах він мав працювати?" – запитав колишній акціонер фінустанови.

Як відомо, "Приватбанк" перейшов у державну власність у грудні 2016 року. Це був єдиний спосіб врятувати фінустанову, заявляли тоді в НБУ. Якби "Приватбанк" не став державним, то завалив би банківську систему України. Після цього державі довелося влити у фінустанову понад 100 мільярдів гривень.

Олена Бережнюк, Олександр Павленко, Микола Лєбедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": Сергій Висоцький та Вадим Івченко
Наступний матеріал
"Вечір спогадів": вшанування пам'яті українського журналіста Reuters, що загинув в Іраку
Loading...