Facebook/Міністерство фінансів

До націоналізації "ПриватБанку" менеджери вивели з банку $5,5 млрд – НБУ

Механізми, які використовувалися для маскування джерел та реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів

"ПриватБанк" до націоналізації наприкінці 2016 року був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років, що призвело до завдання банку збитків щонайменше в розмірі 5.5 млрд дол. США.

Про це повідомляє прес-служба НБУ з посиланням на найняту ним для аудиту компанію Kroll.

"Результати незалежного розслідування компанії Kroll підтвердили, що ПАТ "Приватбанк" було об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків щонайменше в розмірі 5.5 млрд дол. США. Про це йдеться в результатах розслідування, представлених Національному банку України", – йдеться в повідомленні.

Наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 позичальникам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Більшість із них не погашаються та є простроченими, що призвело до збитків банку щонайменше в 5.5 млрд дол. США.

Зазначається, що існують чіткі ознаки того, що кредитні кошти були використані для придбання активів та фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь екс-акціонерів та груп афілійованих з ними осіб.

Механізми, які використовувалися для маскування джерел та реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів.

Детективи дійшли висновку, що протягом кількох хвилин після отримання кредиту кошти відразу перераховувалися на користь декількох осіб.

"Обсяг операцій та швидкість їх проведення (упродовж кількох хвилин між операціями), відсутність обґрунтованого економічного зв'язку між особою, що погашає кредит, та початковим позичальником, а також широке використання офшорних компаній спеціального призначення (SPV), свідчать про спроби приховати справжнє призначення коштів від регуляторів та інших стейкхолдерів", — говориться в повідомленні Нацбанку.

Всі ці схеми генерувала і реалізовувала окрема структура всередині самого "ПриватБанку".

"Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів та сприяла руху коштів за сотнями кредитних договорів на мільярди доларів США в інтересах осіб, пов'язаних з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб", – такого висновку дійшли детективи. У цій структурі працювали "сотні працівників "ПриватБанку".

Національний банк висловлює свою готовність ознайомити правоохоронні органи з результатами розслідування.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Гроші у мішках: на Черкащині СБУ викрила злочинців, які збували фальшиву валюту

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Окупанти в Криму винесли вирок Балуху – реакція МЗС України
Наступний матеріал
Заява керівництва Національного банку - відео
Loading...
Головою правління "Приватбанку" призначили чеського банкіра

Головою правління "Приватбанку" призначили чеського банкіра

"Приватбанк" докапіталізують ще на 16 млрд грн

"Приватбанк" докапіталізують ще на 16 млрд грн

Справа "Приватбанку": Високий суд Лондона постановив арештувати всі активи Коломойського

Справа "Приватбанку": Високий суд Лондона постановив арештувати всі активи Коломойського

"Доньці" американської TrailStone видали ліцензію на поставку газу в Україну

"Доньці" американської TrailStone видали ліцензію на поставку газу в Україну

Де, на що і наскільки: у Держстаті назвали регіони, де за рік ціни зросли найбільше

Де, на що і наскільки: у Держстаті назвали регіони, де за рік ціни зросли найбільше

5 канал - трансляція наживо