Монети, НБУ
Монети, НБУ 5 канал

НБУ відсьогодні запускає в обіг нові монети

Номінал монет - 1 та 2 гривні. А наступним етапом буде заміна 5 та 10 паперових гривень

Нові монети номіналом 1 та 2 гривні відсьогодні, 27 квітня, запускає в обіг Нацбанк. Згодом вони замінять паперові гроші цих номіналів, а поки що розраховуватися можна буде обома варіантами, нагадує "5 канал".

"Новими монетами українці зможуть розрахуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів. Необмежений період часу, доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Вилучатися банкноти номіналом 1 та 2 гривні не будуть. Але монети з часом і поступово прийдуть на заміну зношених та пошкоджених банкнот", – прокоментував директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

На аверсі монет художники додали новий елемент – пектораль, від якої й походить назва українських грошей. На реверсі – залишили ті ж портрети, які були на банкнотах. На одній гривні – князя Володимира Великого, на двох – Ярослава Мудрого.

У НБУ кажуть: тривалість життя у гаманцях паперових гривень – не більше півтора року. Натомість монети слугуватимуть і до 20 років. Саме на цьому планують заощадити понад мільярд гривень.

Наступним етапом буде заміна 5 та 10 паперових гривень. Нові монети таких номіналів з'являться вже у 2019-2020 роках.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

Попередній матеріал
КСУ визнав закон про референдум неконституційним
Наступний матеріал
У нетверезому стані: на Львівщині водій скоїв наїзд на поліцейського та намагався втекти з місця події