gazetki.by

Попередження від НБУ: дорога нафта невдовзі вплине на ціни українських товарів

Окремо у Нацбанку прокоментували зростання цін на продукти харчування

У короткостроковій перспективі зростання світових цін на нафту спричинятиме додатковий інфляційний тиск на українському ринку товарів, проте у подальшому цей негативний вплив має бути компенсований за рахунок зростання цін на товари українського експорту. Така інформація міститься у витягу з протоколу засідання Комітету НБУ з монетарної політики, передає Fanance.ua.

Повідомляється, що підвищення вартості нафти на світових ринках досить швидко позначається на цінах в Україні, адже собівартість готової продукції значною мірою складається, зокрема, з вартості паливно-мастильних матеріалів.

"Це буде створювати додатковий інфляційний тиск і позначиться на показниках інфляції в короткостроковій перспективі. Водночас, члени комітету очікують, що вплив підвищення світових цін на нафту на цінову динаміку в Україні буде нейтралізовано в більш тривалій перспективі", – мовиться в документі.

У Нацбанку пояснили, ріст цін на нафту спричинить поступове підвищення цін на інші товари – вже на світових ринках, серед яких і продукція українського експорту. "Збільшення валютних надходжень позначиться на обмінному курсі гривні і, відповідно, послабить інфляційний тиск", – наголошується в документі.

Окремо регулятор уточнив, що сприятливі погодні умови цьогорічної весни дозволяють розраховувати на хороший урожай зернових культур та ранніх овочів і фруктів, що має значно сповільнити зростання цін на продукти харчування.

/
Пожежа у Мексиці
/
/
/
Пожежа у Мексиці
/
/
Пожежа у Мексиці
/
/
/

Попередній матеріал
В "Укрзалізниці" пропонують підвищити вартість перевезень в купе та СВ
Наступний матеріал
На Чернігівщині застрелився відомий український кінорежисер