Бензин, АЗС
Бензин, АЗС pixabay.com

"Курс підстрибує": чому ціни на пальне продовжують зростати

Один з головних чинників у формуванні ціни на пальне – це валюта

Причиною подорожчання пального на українських АЗС є подорожчання нафти на світовому ринку та падіння курсу гривні. Про це в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" заявив аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.

"Те, що впливає на ціну, яку ми бачимо на заправках, – це котирування в Європі, на які посилаються наші українські та закордонні трейдери; це курс валют, тобто гроші, за які купується пальне, та поточна ситуація на ринку – дефіцит або профіцит. Наразі жодних дефіцитних явище не відбувалося – ні по бензину, ні по дизпальному, ні по скрапленому газу, а от нафта здорожчала за останні два місяці більш ніж на 10%. Тому ми бачимо зараз зростання ціни", – пояснив експерт.

Він також додав: "І один з головних чинників – валюта. Це вже питання до уряду, до Національного банку. Ще в середині грудня ми бачили курс 27 грн за долар, а наразі він вже підстрибує до 30 грн за долар, тобто до того покажчика, який закладено у Держбюджет-2018".

За словами Сіренка, Україна більшою мірою залежить від імпортного пального.

"Наш ринок на 80% складається з того, що нам завозиться з імпорту. Власне виробництво – це 20%. Це два заводи – Кременчуцький НПЗ та Шебелинський ГПЗ "Укргазвидобування", – зазначив аналітик. 

Попередній матеріал
Єнін: Саакашвілі відмовився надати зразки своєї мови для експертизи "розмов з Курченком"
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.UA брифінг щодо вбивства Ноздровської
Loading...