ціни на заправках
ціни на заправках 5 канал

Економія чи гроші на вітер: чому в Україні різко здорожчав газ для авто

Експерти прогнозують, що нинішня ціна – не кінцева. Тому вартість пального для автівок може ще зрости

В Україні підскочили ціни на газових заправках. Подекуди вони сягнули рекордних 15 гривень. Водії спантеличені, адже зовсім нещодавно вони платили за кожен літр на 3-4 гривні менше. Ситуацію з'ясовувала журналістка "5 каналу" Ксенія Дворнікова.

На заправках цінники на газ для автівок змінюються щодня і вже встановили новий український рекорд.

Майже 15 гривень за літр – така ціна на скраплений газ шокує українських автомобілістів. Іван Матящук два тижні тому вирішив обладнати автівку газовим устаткуванням, щоб заощадити. Але з новими цінами міркує, чи не дарма.

"Перший раз я заправлявся по 10,99. Це було два тижні тому. Сьогодні я заправився по 14,50, здається. У мене машина - дешева "Таврія". Мені ніби і на бензині їздити було дещо витратно, тому товариш порадив поставити газове обладнання, але у зв'язку з тим, що я приїхав на заправку і був дещо здивований ціною, то я так думаю, що я гроші викинув напевно на вітер", – каже автомобіліст Іван Матящук.

Вартість автомобільного газу почала стрімко зростати на початку серпня. І в понеділок, 21 серпня, сягнула абсолютного українського рекорду – 15 гривень за літр. Такої ціни на пальне ще не було, констатують аналітики, але кажуть, що далі буде дорожче.

"Причина таких явищ полягає в нестачі газу в країні, а друга причина – це неможливість цю нестачу сьогодні компенсувати. Зупинилась на профілактичні роботи низка заводів, з яких Україна імпортує зріджений газ, а різні недоліки в роботі того ж залізничного транспорту не дозволяють нам привезти новий газ з альтернативних напрямків. За настроями на ринку, ціна на гривню ще може зрости", – пояснює аналітик консалтингової групи "А-95" Артем Куюн.

Водії ж такій стрімкій зміні цінників і обурюються, і дивуються, і підозрюють недобре. Вони підозрюють, що таке різке зростання – не що інше, як змова.

Зростання цін на пальне зацікавило й Антимонопольний комітет. Ситуацію на предмет порушень конкуренції моніторять, але причини для здорожчання вбачають.

Як пояснюють фахівці таке зростання ціни – дізнайтеся у сюжеті:

Ціна на газ для автівок стабілізується за місяць, прогнозують аналітики. Потому цей вид пального навіть почне дешевшати. Експерти не виключають, що вже до кінця осені він може коштувати менше 12 гривень.

Ксенія Дворнікова, Лариса Бондар, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
У Мін'юсті розповіли про напади на інспекторів в СІЗО
Наступний матеріал
"Плекав нас біль за долю України": унікальні кадри з репетиції оркестру та Олега Скрипки до параду
Loading...