Яків Смолій у Раді
Яків Смолій у Раді
5 канал

"Шляхами Гонтаревої піде": як Рада затвердила нового голову Нацбанку

247 голосів "за" – так Яків Смолій очолив Нацбанк України. До цього часу він був заступником голови НБУ й виконувачем обов'язків голови регулятора, відтоді як Валерія Гонтарева подала у відставку

Від самого ранку в кулуарах одне питання – чи домовилися, чи ні. І чи з'явилися нарешті в порядку денному кадрові питання. У "меню" депутатів на сьогодні – призначення голови Нацбанку, омбудсмена та голови рахункової.

Валерія Гонтарева також завітала до залу – пліч-о-пліч зі своїм можливим наступником. Піти з посади глави Нацбанку вона хотіла з травня минулого року, але парламент усе ніяк не пускав.

Прийшла в Нацбанк у червні 2014 року, робити реформи, і зробила. Принаймні, в цьому запевняє сама Гонтарева. Гнучкий курс, успішна співпраця з МВФ, а ще – реформа банківської системи. Це те, чим пишається колишня голова НБУ. Особливо – останнім пунктом.

А от профільний комітет Ради Валерію Гонтареву не похвалив. Мовляв, геть зовсім з ними не співпрацювала.

Поруч із Гонтаревою – Яків Смолій. Саме він – основний претендент на посаду голови регулятора, якщо Рада відпустить її з посади. Гонтареву таки проводжають.

Яків Смолій у Раді

На черзі – призначити нового очільника регулятора. Яків Смолій майже рік виконував обов'язки голови регулятора. Нині ж обіцяє дотримуватися курсу своєї попередниці: співпраця з МВФ, стабільна валюта, прозора банківська система.

Професіонал і досвідчений банкір, кажуть у сесійній зал, але піде шляхами Гонтаревої. Останнє до вподоби не всім народним обранцям. Голосування ж показало: попри певне невдоволення, новим головою Нацбанку України став саме він. Тож тепер майбутнє НБУ та банківської системи загалом – у руках 57-річного Якова Смолія.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Антоном Геращенком
Наступний матеріал
Пристрасті під куполом ВР: чи справді Савченко планувала "підірвати Раду та Банкову"