Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Пристрасті під куполом ВР: чи справді Савченко планувала "підірвати Раду та Банкову"

Надія Савченко – знову в центрі уваги. Генпрокурор просить зняти недоторканність і дати дозвіл на арешт депутатки. Відповідне подання – уже в парламенті

За словами Юрія Луценка, у слідства є докази причетності Савченко до підготовки масштабного теракту у Верховній Раді. Сама ж народний депутат вночі повернулася зі Страсбурга, щоб дати свідчення в СБУ у справі про підготовку терактів, головним фігурантом якої є Володимир Рубан. Детальніше – в нашому сюжеті.

"Українці, поставте собі запитання, хто хоч раз не думав підірвати Банкову або Верховну Раду?" – з таким риторичним запитанням народний депутат Надія Савченко прийшла до будівлі СБУ свідчити у справі про підготовку терактів переговірником Володимиром Рубаном.

Його затримали 8 березня на лінії розмежування з вантажівкою, набитою зброєю. Підозрюваного Надія Савченко називає своїм другом, дякує за роботу над звільненням заручників.

"Поважаю Володимира Рубана за всю його роботу щодо звільнення полонених, допомогу на фронті, СБУ, всім спецслужбам. Але дуже прикро, що в нас йде війна спецслужб, бо насправді відбувається "злив" країни зсередини", – заявила Савченко.

5 канал

Надія Савченко зайшла у будівлю СБУ із наміром переконувати слідчих у тому, що справа Рубана – провокація українських спецслужб. Затрималася там на 2,5 години.

Поки слідчі допитували Надію Савченко, її колеги – народні депутати – за декілька кварталів під куполом слухали генпрокурора. Той розповідав про сценарій майбутнього теракту, який більше скидався на американський бойовик. У головній ролі, за словами Юрія Луценка – Надія Савченко.

Юрій Луценко в Раді
Юрій Луценко в Раді5 канал

Генпрокурор ділиться з депутатами ще донедавна секретною інформацією.

"У слідства є незаперечні докази того, що Савченко особисто планувала, вербувала, давала вказівки про те, як провести терористичний акт тут, у цьому залі. Знищити бойовими гранатами дві ложі – урядову і посадову. Мінометами обрушити купол Верховної Ради й автоматами добивати тих, хто виживе. У нас є беззаперечні докази, і сьогодні я як генпрокурор внесу до Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Савченко", – заявив очільник ГПУ.

Із поданням генпрокурор не забарився. Крім того, депутати виключили Надію Савченко з Комітету нацбезпеки й оборони. Про ці новини з парламенту вона дізналася, коли вийшла з СБУ.

"Я є членом Комітету нацбезпеки і оборони. Не секретарем, не головою, і немає юридичної, законної процедури виключити члена з комітету – це перший злочин. Другий злочин – це внесення подання без моєї присутності в Регламентному комітеті, у Верховній Раді, на зняття з мене депутатської недоторканності", – прокоментувала Савченко.

Від слідчих – одразу на роботу. Надія Савченко з'явилася в парламенті. В кулуарах від охорони ширилися чутки, нібито народний депутат принесла під купол зброю, зокрема гранати.

Кілька нардепів намагалися перевірити сумку Савченко. Не вдалося. Зрештою, вона покидає сесійну залу. В кулуарах із запитаннями про ті самі гранати і планування терактів Савченко обступили журналісти – теж безрезультатно.

Голосування про зняття недоторканності з Героя України Надії Савченко може відбутися наступного четверга, 22 березня, після того, як прокурорське подання розгляне профільний комітет.

Ірина Герасимова, Анна Мірошниченко, Юрій Усяк та Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Шляхами Гонтаревої піде": як Рада затвердила нового голову Нацбанку
Наступний матеріал
Новий український омбудсмен: Денісова розповіла, за що візьметься найперше
Loading...