"ПриватБанк"
"ПриватБанк" http://dnepr.info

"Вдарить по курсу": Порошенко пояснив, що буде в разі скасування націоналізації "ПриватБанку"

Читайте по-русски
Президент також прокоментував інформацію про те, що Коломойський вимагає повернути 2 млрд доларів капіталу "ПриватБанку"

Можливе рішення суду щодо скасування націоналізації "Приватбанку" на користь його колишніх власників викличе глибоку кризу у відносинах з МВФ, а також містить ризики для макроекономічної стабільності в Україні та курсу валют. Про це Президент України Петро Порошенко сказав на зустрічі з представниками бізнесу, повідомляє "Укрінформ".

Глава держави наголосив: "Різкі рухи щодо банку створюють певні загрози коштам його численних клієнтів. Рішення на користь колишнього власника стане потужним ударом по співпраці з Міжнародним валютним фондом. Націоналізацією "ПриватБанку" ми, нагадаю, врятували кошти понад 22 млн вкладників... Задній хід викличе глибоку кризу у відносинах з МВФ".

Це рішення може містити певні ризики для макроекономічної стабільності, валютного курсу і може потягнути за собою нову кризу, – переконаний Президент.

Він також прокоментував інформацію про те, що колишній власник "ПриватБанку" Ігор Коломойський вимагає повернути 2 млрд доларів капіталу банку.

"Я був шокований вимогою компенсації 2 млрд доларів за "ПриватБанк". Це питання вже на столі. Це те, що на нас чекає. Так само, як на столі питання позову до суду щодо визнання незаконною націоналізації, які вони намагаються дуже швидко провести до виборів, щоб потім сказати, що це відбулося без їхньої участі", – наголосив Глава держави.

Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а 2 квітня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжиться 18 квітня у закритому режимі.

Попередній матеріал
Другий тур і загострення на Донбасі: завдання ворога – зірвати голосування українців на виборах-2019
Наступний матеріал
Президент підписав закон щодо процедури банкрутства
Loading...