Зеленський представив свою команду – хто є хто Читайте по-русски

Зеленський фото Кореспондент
Головний ідеолог команди познайомився із Зеленським ще в студентські роки, коли обидва грали в КВК

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський у студії ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" представив свою команду – зо два десятки людей – разом з якою, в разі перемоги в другому турі виборів, планує керувати країною. Про це повідомляє "Укрінформ".

Зауважимо, що при цьому кого саме він бачить своїми кандидатами на пости, скажімо, очільника Міноборони чи Нацбанку, Зеленський не сказав.

Читайте також: "Очолити МОЗ не готовий, бо я не спеціаліст": заяви Комаровського до того, як став експертом у Зе-команді

Згодом він представив членів своєї команди. Зі слів Зеленського – це:

Руслан Стефанчук – "наш ідеолог, відповідає за реформування державних інститутів та законопроектну роботу, людина з великими ідеями та великим серцем".

Довідка. Доктор юридичних наук, проректор з наукової роботи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України. Є ідеологом виборчої програми кандидата Зеленського. До цього займався винятково науковою діяльністю: працював у Хмельницькому університеті управління та права викладачем, завідувачем кафедри, доцентом, професором, проректором з наукової роботи. З 2014 до 2016 року працював проректором з наукової роботи Національної академії прокуратури України. В коментарі одному з українських телеканалів Стефанчук розповідав, що познайомився із Зеленським ще в студентські роки, коли обидва грали в КВК. Джерела "Української правди" пояснюють, що ідеолог кампанії залучений до розроблення законопроектів, які Зеленський пропонуватиме парламенту після свого обрання.

Руслан Стефанчук
Руслан СтефанчукUaportal.com

Іван Баканов – голова партії "Слуга народу", відповідає за зв'язки з Верховною Радою.

Довідка. Баканов був "за лаштунками" частиною "95 кварталу", донедавна був непублічним. До виборів працював головним юристом "Кварталу" та паралельно з 2017 року очолив партію "Слуга народу". Голова Green Family LTD – один з офшорів, через який Коломойський виводив гроші Приватбанку, з'ясували журналісти.

Із Зеленським Баканов товаришує з дитинства, Зеленський про нього говорив: "Ми з ним виросли в одному під'їзді. Це моя команда". Баканов супроводжував Зеленського під час зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном. 

Іван Баканов
Іван Баканов5 канал

Дмитро Розумков – питання внутрішньої політики (речник штабу Зеленського – ред.).

Довідка. Політконсультант, спікер штабу Зеленського, представляє позицію кандидата на всіх телеефірах та політичних шоу. На сайті консалтингової фірми Разумкова зазначено, що він "спеціалізується на питаннях інформаційно-аналітичної роботи у сфері внутрішньої та зовнішньої політики держави, а також адаптації та впровадженні політтехнологій для реалізації стратегій з формування громадської думки та іміджу". Політичну кар'єру спікер штабу розпочинав у Партії регіонів: у 2006 тоді ще 22-річний Дмитро Разумков входив до складу молодіжного крила партії Януковича, яке називалося "Молоді регіони".

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков5 канал

Олександр Данилюк, його напрям – міжнародні відносини, фінансова та банківська політика.

Довідка. Нині один із головних спікерів Зе-команди. У ЗМІ з'являлась інформація про те, що Данилюка Володимир Зеленський розглядає як кандидата на посаду голови МЗС. До роботи на держслужбі Данилюк працював у міжнародній консалтинговій компанії "McKinsey & Company" в Лондоні та Москві. За часів президентства Януковича Данилюк був його позаштатним радником і очолював Координаційний центр із впровадження економічних реформ. Ініціативу створення центру та його розвиток пов'язують з ім'ям тодішнього голови Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна. Після Революції Гідності Данилюк став членом команди Петра Порошенка, спершу як представник Президента в уряді, а згодом – як заступник голови АП. У 2016 році при формуванні уряду Гройсмана Данилюку доручили посаду міністра фінансів, на якій він замінив Наталію Яресько. 

Тоді ж з'явилась інформація про сумісництво Данилюком державної служби з бізнесом, коли кілька начебто його компаній у Британії отримували прибутки, які не були задекларовані в Україні. Найвідомішим епізодом роботи Данилюка як міністра фінансів стала його участь у націоналізації "Приватбанку". Однак уже у 2017 році у міністра ускладнилися стосунки з Порошенком та головою уряду Володимиром Гройсманом. У підсумку в червні 2018 року Верховна Рада відправила Данилюка у відставку.

Олександр Данилюк
Олександр Данилюк5 канал

Руслан Рябошапка – правоохоронна та антикорупційна політика.

Довідка. Юрист, експерт з питань антикорупційної політики. За всю кар'єру встиг попрацювати на різних позиціях при Міністерстві юстиції. До жовтня 2013 року працював заступником голови департаменту юридичного забезпечення в Секретаріаті Кабміну Азарова. Перед Революцією Гідності переходить на роботу в Transparency International Україна. Після зміни влади Рябошапка був якийсь час заступником міністра юстиції, разом з Данилюком брав участь у розробленні закону про створення НАБУ. У 2016 році Рябошапка був обраний членом Нацагентства з питань запобігання корупції, але через конфлікт з головою НАЗК Наталією Корчак у червні 2017 року подав у відставку.

Руслан Рябошапка
Руслан РябошапкаГО \"Ліга інтернів\"

Галина Янченко – антикорупційна політика та діджитал-рішення для держави.

Довідка. Громадська діячка, експерт з антикорупційної політики. Працювала аналітиком громадської організації "Центр протидії корупції", заснувала ГО "Антикорупційний штаб". У 2014-2015 роках за списками "Демократичного Альянсу" була обрана депутатом Київської міської ради. Як депутат опікувалася питаннями прозорості процедур Київради, протидією корупції та зловживанням у сфері землекористування. В 2018-2019 роках – голова Ради громадського контролю НАБУ. У шлюбі з Віктором Андрусівим, виконавчим директором Українського інституту майбутнього.

Галина Янченко
Галина Янченкоhromadskeradio.org

Денис Монастирський – його напрям – правоохоронні органи.

Довідка. Експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього (UIF), блогер. Здобув ступінь кандидата юридичних наук в Інституті держави та права імені В.М. Корецького НАН України. Працював у Хмельницькому університеті управління та права. Займався питаннями законотворчості та наукових експертиз. Протягом останніх чотирьох років залучений до реформування правоохоронних органів. Був членом конкурсної комісії щодо обрання керівництва Державного бюро розслідувань.

Сергій Іонушас – органи правосуддя.

Довідка. Адвокат, керівник юридичної фірми "Гелеон", що співпрацювала зі студією "Квартал 95". Спеціалізується на захисті авторських прав та промислової власності.

Іван Апаршин – експерт з безпеки та оборони;

Довідка. Колишній директор Департаменту воєнної політики Міноборони та головний інспектор Міноборони, у минулому начальник Управління оборонної та безпекової політики Секретаріату Кабінету Міністрів. Для читачів Апаршин більш відомий як "міністр оборони Анатолія Гриценка" – Анатолій Степанович публічно оголосив його кандидатом у міністри в разі виграшу. У 2014 році Апаршин входив у першу десятку списку "Громадянської позиції" на парламентських виборах. Під час ефіру на "1+1" Зеленський підтвердив, що Апаршина йому в команду порадив Гриценко. Зеленський запевнив, що під час зустрічі з Гриценком попросив його порадити Зе-команді експерта в оборонній сфері, Анатолій Степанович вказав на Апаршина. На запитання, чи не боїться Зеленський отримати разом із соратником Гриценка і звинувачення в його причетності до корупції в армії, про яку чинна влада заявляла перед виборами, Зе-кандидат відповів, що перед будь-якими призначеннями всі кандидати пройдуть дуже серйозну перевірку в різних правоохоронних органах.

Іван Апаршин
Іван Апаршинскріншот

Ірина Венедиктова відповідає за реформи в судовій системі.

Довідка. Завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ імені В.Н Каразіна. Професор, доктор юридичних наук. Віце-президент Всеукраїнської асоціації косметологів та аромологів. Венедиктова подавала свою кандидатуру на посаду судді Верховного Суду України. Але провалила участь у конкурсі, отримавши бал "менше мінімально допустимого". Під час представлення Ірина Венедиктова заявила, що всі вакансії в судах будуть швидко і якісно заповнені. Також буде перезавантажена Вища кваліфікаційна комісія суддів, її працівники проходитимуть відбір на професійність і доброчесність.

Як відомо, Венедиктова представляла кандидата в президенти Зеленського під час поїздки представників штабів у Брюссель 25 лютого. Тоді, як писала "Європейська правда", команда Зеленського в особі Венедиктової "іспит не склала". 

Перед участю в конкурсі на посаду у Верховному Суді Ірина Венедиктова заповнила декларацію про доходи. У Венедиктової та її сім'ї, зокрема, є будинок площею 387 "квадратів". П'ять авто, серед яких Porsche Cayenne, Mazda CX-7 і Toyota Camry. Ірина Венедиктова володіє також двома годинниками: Hublot за 115 тисяч гривень і Rolex за 100 тисяч гривень.

Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктоваhttp://chesnosud.org

Данило Гетьманцев – економіка, фінанси та оподаткування;

Довідка. Професор Київського університету Шевченка, почесний президент юридичної компанії Jurimex. Експерт у питаннях податкової і фінансової політики. Був першим членом Європейської асоціації податкових професорів (EATLP) від України. У 2016 році подавав свою кандидатуру на посаду судді в оновлений Верховний Суд, але не пройшов конкурсу. Гетманцев є одним із співзасновників ТОВ "М.С.Л.", оператора національних лотерей, на діяльність якого накладені санкції РНБО.

Данило Гетьманцев
Данило ГетьманцевФото mygazeta.com

Вікторія Страхова відповідає за банківську діяльність.

Довідка. Працювала корпоративним секретарем "Приватбанку" після його націоналізації. Звільнилася зі скандалом. За її словами, причиною звільнення став зокрема конфлікт з членами Спостережної ради банку. Працювала також проектним менеджером у Національній раді реформ. Віднедавна стала активно підтримувати Зеленського. Якось у себе на Facebook публікувала дані, які начебто свідчили про не зовсім законну процедуру націоналізації "Приватбанку".

Михайло Федорів – керівні діджитал-напрями Зе-команди, має працювати над проектом "Держава в смартфоні"..

Довідка. Федоров був творцем усієї мережі "власних медіа" кандидата Зеленського, яка включала пул каналів в YouTube, Instagram та Facebook сторінок, які забезпечили активність "найпроблемнішого електорального активу" Зеленського – молоді. Федоров прийшов до Зе-команди з бізнесу і раніше в інтерв'ю УП заявляв, що не має наміру далі йти в політику. В команді Зеленського він відповідає за реалізацію так званої програми "Країна у смартфоні" – діджиталізації державних послуг від прописки до голосування в інтернеті.

Під час прямого ефіру Михайло Федоров заявив, що команді Зеленського під час виборчої кампанії вдалося відцифрувати всі процеси, у подальшому планує цю систему впроваджувати на державному рівні.

Михайло Федорів
Михайло Федорівpravda.com.ua

Крім того, до команди входять:

Олександр Мережко – експерт з міжнародних відносин та народовладдя.  

Довідка. Доктор юридичних наук, завідує кафедрою права Київського національного лінгвістичного університету. Мережко спеціалізується на публічному та приватному міжнародному праві, праві та правозастосуванні Європейського Союзу. Свого часу викладав у Краківській академії імені Анджея Фрича Моджевського та в Люблінському католицькому університеті Іоанна Павла ІІ.

Олег Бондаренко має очолити напрям екологічної політики.

Довідка. Голова правління ГО "Всеукраїнська організація "Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф". На сайті цього ГО Бондаренко представлений як юрист із 25-річним стажем. Серед досягнень Бондаренка названо такі: "захист громадян, які постраждали унаслідок екологічних катастроф; сприяння розвитку концепції групових (колективних) позовів в Україні для реалізації права на захист громадян в екологічних спорах". Цікаво, що членом правління "Зеленого Фонду" є Максим Фролов – до 2016 року він був суддею Голосіївського райсуду Києва, коли указом Президента Порошенка його звільнили "за порушення присяги". Фролова звинуватили в неправомірних діях під час розгляду адміністративної справи проти одного з членів "Автомайдану".

Марина Бардіна має займатися політикою рівних прав і можливостей жінок та чоловіків;

Довідка. Аспірантка кафедри соціології НаУКМА. Співзасновниця ГО "Час рівності", помічниця на платній основі народного депутата Сергія Лещенка. Вивчала місцеве самоврядування та процедуру створення і функціонування громад в Австрії у червні 2015 року, тоді ж учасниця програми Благодійного фонду Богдана Гаврилишина "Молодь змінить Україну". Громадська діячка Полтавщини. Автор наукових статей про гендерну рівність.

Сергій Кальченко – експерт з виборчого законодавства та європейських стандартів у сфері прав людини.

Довідка. Адвокат компанії Hillmont, раніше був партнером юридичної компанії "Моор і партнери". Фахівець в галузі права ЄС, виборчого законодавства і прав людини. Протягом останніх восьми років Кальченко виступав в якості юридичного консультанта Ради Європи у сфері верховенства права та діяльності, пов'язаної з виборами в СНД. У публічній площині Кальченко засвітився останнім часом у зв'язку з тим, що саме він супроводжував справу про скасування заборони на в'їзд в Україну актора серіалу "Свати" Федора Добронравова.

Андрій Герус відповідає за напрямки енергетики, ЖКХ та антимонопольне регулювання;

Довідка. Чоловік був членом Нацкомісії з регулювання енергетики. У НКРЕ активно виступав проти закупівлі трансформаторів, вироблених на підприємстві Костянтина Григоришина, який в ті часи був партнером Президента Порошенка. Звільнився з посади за власним бажанням. Під час Майдану жив і працював у Лондоні, координував акції протесту під житловим комплексом "One Hyde Park", де розташована квартира Ахметова. У 2015 невдало балотувався до Київради від "Самопомочі". Зараз очолює Асоціацію споживачів електроенергії, в яку входять великі підприємства, в собівартості продукції яких електроенергія становить більшу частину. Є лобістом зниження тарифу для промисловості.

Сергій Бабак – освіта і наука.

Довідка. Радник Зеленського з питань освіти і науки. Директор освітніх програм Українського інституту майбутнього. В цьому ж інституті також працює соратник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко. Закінчив факультет міжнародної економіки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Отримав диплом Napier University в Единбурзі, Шотландія, за спеціальністю "фінансові послуги". Має також юридичну та психологічну освіту.

Має 20 років наукового та викладацького стажу. 5 років був проректором приватного університету, Під час передвиборчої кампанії запам'ятався тим, що назвав "абсолютно реальними" розрахунки одного з експертів штабу, який переконував, що для забезпечення зарплат вчителям на рівні 4 тис. дол. на місяць вистачить тільки 200 млн дол. на рік. Згодом команда Зеленського визнала помилковість таких розрахунків.

Сергій Бабак
Сергій Бабакwordpress.com

Євген Комаровський – радник з медицини.

Довідка. Лікар-педіатр, кандидат медичних наук та шоумен, був ведучим власної програми. Із 1983 до 1991 року працював лікарем у реанімаційному відділенні дитячої інфекційної лікарні Харкова. Згодом працював у приватних клініках, у 2006 році відкрив власний медичний центр. Став широко відомим у 2009 році під час епідемії свинячого грипу часів за прем'єрства Юлії Тимошенко. Тоді держава робила закупівлі препарату "Таміфлю" з-за кордону, а лікар Комаровський розповідав про те, якого режиму треба дотримуватися під час захворювання і як відрізняти грип від ОРЗ. Під час передвиборчої кампанії говорив, що не піде в політику.

Доктор Євген Комаровський
Доктор Євген Комаровський5 канал

Раніше у Зе-команді числився Олександр Харебін. Він мав очолити гуманітарну сферу, а саме – займатиметься інформаційною та мовною політикою. Прикметно, що Харебін певним чином пов'язаний із одіозним Сергієм Курченком. Харебін обіймав посаду операційного директора в UMH group після того, як за часів президентства Віктора Януковича холдинг придбав Сергій Курченко, який потім втік з України і досі переховується в РФ. Відповідна інформація була розміщена на сайті UMH group, однак потім контент зі сторінки чомусь видалили. Народний депутат Микола Княжицький звинувачує Харебіна в антиукраїнській політиці через його інтерв'ю телеканалу "Прямий" у 2018 році, де той заявив, що Україна "совершила ошибку, отказавшись от наследия Советского Союза". 

Нагадаємо, другий тур виборів відбудеться в неділю, 21 квітня, а вже до 1 травня ЦВК має назвати ім'я нового Президента України.

Як повідомляв 5.UA, на НСК "Олімпійський" встановили дві сцени у протилежних сторонах стадіону, на одній з них також розмістили дві трибуни для дебатів. Сцени в синьо-жовтих кольорах встановлені одна проти одної у протилежних кінцях стадіону. На одній з них уже поставили дві трибуни для дебатів. Обидві сцени обладнані великими екранами. У п'ятницю, 19 квітня, на НСК заплановано передвиборчі дебати кандидатів у президенти – шоумена Володимира Зеленського та чинного Президента Петра Порошенка. Команди кандидатів запрошували своїх прихильників за принципом 50/50. Команда Зеленського скликає своїх фанів на вхід до "Олімпійського" о 16:00. Порошенко чекає своїх прибічників о 18:00 на площу перед НСК. Дебати мають розпочатися о 19:00.

Попередній матеріал
Страшні реалії дефолту: що буде, якщо Коломойський забере $2 млрд з "Привату" – пояснення економіста
Наступний матеріал
Правда – неправда: журналісти спростували фейки команди Зеленського
Loading...