Петро Порошенко
Петро Порошенко Фото Адміністрація президента

Порошенко – Данилюку: працюючи на кандидата Зеленського, Ви маєте конфлікт інтересів у справі "ПриватБанку"

  Читайте по-русски
  Володіючи таємною інформацією щодо позиції держави, Данилюк пішов працювати у штаб, де працює пан Богдан, який представляє Коломойського

  Президент України Петро Порошенко заявляє, що представник штабу його опонента на виборах Володимира Зеленського Олександр Данилюк має конфлікт інтересів, пов'язаний зі справою націоналізації "ПриватБанку". Про таке повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента.

  Порошенко звернув увагу, що пан Данилюк обізнаний із позицією держави у Лондонському суді щодо цього, а нині він працює разом із людиною, яка в цьому суді представляє інтереси колишнього власника банку.

  "Ви маєте розуміти, що пан Данилюк, коли готувався позов до Лондонського суду, де-факто забезпечував позицію України. Захист інтересів держави в Лондонському суді проти "ПриватБанку", проти Коломойського. А на сьогоднішній день, коли звільнився, перейшов до штабу, одним із керівників якого, і це визнано, працює Андрій Богдан, який представляє Коломойського в суді проти України і представляє Зеленського в штабі", – заявив Президент.

  "В юриспруденції, Олександре, це називають конфліктом інтересів. Конфлікт інтересів – це означає злочин. Бо ви, володіючи таємною інформацією щодо позиції держави, пішли працювати в штаб, де працює пан Богдан, який представляє Коломойського", – також наголосив він.

  "І от я вважаю, що коли це не обговорюється, ми маємо величезні ризики держави", – підкреслив Глава держави. Він повідомив, що сума позову з боку Коломойського складає 5 млрд доларів, а позов держави Україна складає 2,5 млрд доларів.

  "От що є на кону", – наголосив Петро Порошенко.

  Відповідаючи на запитання про загрози й ризики у зв'язку із намаганнями денаціоналізувати "ПриватБанк", Глава держави зазначив: "Ми почули інформацію зі штабу пана Зеленського про ставлення до "ПриватБанку". І після того, як ми це почули, одразу ж з'явилися позови в українській судовій системі. У першій інстанції, не реформованій... І займаються цим юристи пана Коломойського для того, щоб негайно спробувати провести ренаціоналізацію "ПриватБанку", тобто повернути "ПриватБанк" власникам".

  "Чим це загрожує? Я твердо переконаний, що це загрожує кризою банківської системи. Я твердо переконаний, і пан Данилюк це дуже добре знає, що питання націоналізації "ПриватБанку" було одним із ключових у нашій співпраці з Міжнародним валютним фондом", – наголосив Петро Порошенко.

  За його словами, таке рішення відіб'ється на понад 20 мільйонах вкладників банку. "Я твердо переконаний, що ми просто цього не допустимо. Ми захистимо Україну. Ми захистимо банківську систему", – наголосив він.

  Президент наголосив, що рішення про націоналізацію банку було справедливим: "Попередніми власниками, паном Коломойським банк був доведений до банкрутства. Гроші були виведені, гроші вкладників, – більше сотні мільярдів гривень коштів вкладників банку були виведені Коломойським", – констатував Глава держави і висловив переконання, що суд не підтримає рішення на користь колишніх власників.

  Нагадаємо, раніше Апеляційний суд відклав справу про націоналізацію "ПриватБанку" до 22 квітня.

  Попередній матеріал
  Перша серія останнього сезону "Гри престолів" уже встановила рекорд за переглядами
  Наступний матеріал
  Порошенко розповів, хто буде у його новій президентській команді
  Loading...