Дивіться також включення:
Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації "ПриватБанку". Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "ПриватБанк" з ринку за участю держави.
Згідно з думкою суддів, процедура виведення "ПриватБанку" з ринку порушувала норми чинного законодавства. Кажуть, відповідачі не мали законних підстав для внесення банку до категорії неплатоспроможних. А ще вбачають порушення в самій процедурі націоналізації. Розгляд справи тривав з червня 17 року.
На таке рішення суду вже відреагували в НБУ.
Так, начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту регулятора Віктор Григорчук заявив: "Рішення суду не набуло чинності і буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій і прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції".
НБУ також запропонує Раді з фінансової стабільності звернутися до РНБО та Кабінету Міністрів з приводу таких судових практик, які завдають шкоди міжнародному іміджу України.
"18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "Приватбанку" Ігоря Коломойського прийняв рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства. Міністерство фінансів України не погоджується із зазначеним рішенням та готується до подання апеляційної скарги", – йдеться у повідомленні.
У міністерстві зазначають, що рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" за участю держави було прийняте відповідно до норм чинного законодавства, підтримане Радою національної безпеки та оборони та урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян.
Рішення суду прокоментував на своїй у Facebook народний депутат Володимир Ар'єв.
Він сказав: "Якщо "Приватбанк" буде повернутий Коломойському, то я мушу попередити громадян: ви заплатите двічі по 150 мільярдів гривень олігарху. Перша половина – гроші вкладників, які Коломойський викрав, через що й була націоналізація, в тому числі на вимогу МВФ. Друга половина – він може забрати банк з влитими туди державою грошима для закриття діри, щоб він не впав. І це ще кандидат Коломойського не став президентом".
Ар'єв додав: "Грабунок країни і громадян на 11 млрд доларів – це перевищує всі можливі корупційно-злодійські оборудки, відомі в Східній Європі, без РФ! Корупція, кажете? Коли нас пошле куди подалі МВФ з такими історіями, то потім усі зрозуміють, що наробили з новим курсом долара, який важко спрогнозувати. Але буде пізно. Зараз ще не пізно. До 21 квітня".
[social type="fb" url="https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2442050932524415&id=100001585953356"]
Як повідомляв 5.UA, раніше Порошенко прокоментував можливість повернення "ПриватБанку" колишнім власникам: "Це є загрозою національній безпеці".
Нагадаємо, в грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а 2 квітня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжили сьогодні, 18 квітня, в закритому режимі.