minfin.com.ua

Суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку" – НБУ та Мінфін готує оскарження (оновлено)

Читайте по-русски
Рішення суду не набуло чинності і буде оскаржене, заявили в Нацбанку

Дивіться також включення:

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації "ПриватБанку". Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "ПриватБанк" з ринку за участю держави.

Згідно з думкою суддів, процедура виведення "ПриватБанку" з ринку порушувала норми чинного законодавства. Кажуть, відповідачі не мали законних підстав для внесення банку до категорії неплатоспроможних. А ще вбачають порушення в самій процедурі націоналізації. Розгляд справи тривав з червня 17 року.

На таке рішення суду вже відреагували в НБУ. 

Так, начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту регулятора Віктор Григорчук заявив: "Рішення суду не набуло чинності і буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій і прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції".

НБУ також запропонує Раді з фінансової стабільності звернутися до РНБО та Кабінету Міністрів з приводу таких судових практик, які завдають шкоди міжнародному іміджу України.

ОНОВЛЕННЯ. У Міністерстві фінансів готуються до подання апеляції на рішення суду щодо незаконної націоналізації ПриватБанку. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

"18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "Приватбанку" Ігоря Коломойського прийняв рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства. Міністерство фінансів України не погоджується із зазначеним рішенням та готується до подання апеляційної скарги", – йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначають, що рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" за участю держави було прийняте відповідно до норм чинного законодавства, підтримане Радою національної безпеки та оборони та урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян. 

Рішення суду прокоментував на своїй у Facebook народний депутат Володимир Ар'єв.

Він сказав: "Якщо "Приватбанк" буде повернутий Коломойському, то я мушу попередити громадян: ви заплатите двічі по 150 мільярдів гривень олігарху. Перша половина – гроші вкладників, які Коломойський викрав, через що й була націоналізація, в тому числі на вимогу МВФ. Друга половина – він може забрати банк з влитими туди державою грошима для закриття діри, щоб він не впав. І це ще кандидат Коломойського не став президентом".

Ар'єв додав: "Грабунок країни і громадян на 11 млрд доларів – це перевищує всі можливі корупційно-злодійські оборудки, відомі в Східній Європі, без РФ! Корупція, кажете? Коли нас пошле куди подалі МВФ з такими історіями, то потім усі зрозуміють, що наробили з новим курсом долара, який важко спрогнозувати. Але буде пізно. Зараз ще не пізно. До 21 квітня".

[social type="fb" url="https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2442050932524415&id=100001585953356"]

Як повідомляв 5.UA, раніше Порошенко прокоментував можливість повернення "ПриватБанку" колишнім власникам: "Це є загрозою національній безпеці". 

Нагадаємо, в грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а 2 квітня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжили сьогодні, 18 квітня, в закритому режимі.

Попередній матеріал
Брифінг судді окружного Адмінсуду м. Києва Богдана Саніна щодо рішення про "ПриватБанк" – відео
Наступний матеріал
Звернення Президента Петра Порошенка – відео
Loading...