Інспектори з паркування в Луцьку
Інспектори з паркування в Луцьку 5 канал

Планшет, боді-камера і портативний принтер: на вулиці Луцька вийшли перші інспектори з паркування

Читайте по-русски
До старту інспекції з паркування у Луцьку готувалися півроку – досвід переймали в колег зі Львова, Харкова та польського Любліна

У Луцьку розпочали свою роботу інспектори з паркування. Озброєні планшетами, нагрудними камерами та портативними принтерами, співробітники муніципальної варти фіксують порушення і виписують водіям постанови. Закон, який набув чинності ще у вересні торік, дозволив органам місцевої влади фіксувати порушення правил дорожнього руху. Як сприйняли нововведення луцькі водії – дивіться у сюжеті.

Муніципальні інспектори з паркування вперше вийшли на вулиці Луцька, щоб боротися з порушниками.

"Ми зробили замір лазерним далекоміром, тут видно, що автомобіль припаркований з порушенням. Тому що відстань до перехрестя становить 3,8 м, дозволено – має бути більше 10 м. Тому ми зараз будемо генерувати повідомлення та притягувати водія до відповідальності", – звітує інспектор із паркування Костянтин Губиш.

Повідомлення про порушення друкують на місці та залишають на лобовому склі автомобіля. Власник машини Олег своєї вини не заперечує, але нарікає на відсутність місць для паркування.

Зазначає: "Якби було б місце десь по-людськи стати – будьте певні, мого авто тут би не було. Можна сказати, що чоловік винен і все, але турбота про місто від влади не до кінця відпрацьована".

Ця водійка теж щойно залишила авто в невстановленому місці. Інспектори готують постанову. Штраф – 510 грн.

"Я визнаю, що я порушила. Я це не врахувала, я тут завжди ставила і не враховувала, що поворот, ставила перед знаком. Мушу заплатити, готова", – знизує плечима Іванна.

Крім повідомлення на склі, постанову про притягнення до адмінвідповідальності відправлятимуть і на поштову адресу порушника: "Він може під серією і номером цього повідомлення зайти на наш сайт, і побачити там фото, час, дату і місце порушення".

До старту інспекції з паркування у Луцьку готувалися півроку. Досвід переймали в колег зі Львова, Харкова та польського Любліна. Кожен інспектор має планшет, боді-камеру та портативний принтер для друку повідомлень. Усе фіксують на фото з прив'язкою до місцевості.

"Зручний формат, тому що основи правопорушення – хто, чим, як вчинене, куди треба сплатити, як розглядається і окрім того, в такій постанові є матеріали про те, що особа може сплатити штраф з 50% знижкою, в пільговий період протягом 10 днів", – роз'яснює директорка Департаменту муніципальної варти Луцька Юлія Сиротинська.

Поки що в місті працює троє таких інспекторів, до кінця року їх має стати більше трьох десятків.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг щодо визнання судом незаконною націоналізації "ПриватБанку" – відео
Наступний матеріал
Порошенко: Реприватизація "ПриватБанку" загрожує втратою грошей десяткам мільйонів клієнтів, а Україні в цілому – дефолтом
Loading...

Неправильне паркування: хто має право виписувати штрафи і чому поліція тут ні до чого

У Львові інспектори вийшли на пошук любителів паркуватися абиде – що необхідно запам'ятати водіям

Нові правила: як тепер паркуватися в Києві та за що доведеться платити штраф

Київрада проголосувала за розширення меж столиці – включення

В Одесі збираються очистити вулиці від покинутого автомотлоху

Під час заворушень у Києві поранено працівника СБУ