ПриватБанк
ПриватБанк politeka.net

"ПриватБанк" оскаржив рішення суду про незаконність націоналізації – документ

  Читайте по-русски
  "Приватбанк" подав апеляційні скарги на рішення Окружного адмінсуду Києва

  "ПриватБанк" оскаржив рішення Окружного адмінсуду Києва щодо незаконності процедури націоналізації установи. Про це йдеться у прес-релізі банку, що є в розпорядженні "Укрінформу".

  Так, у документі йдеться: "27 травня 2019 року АТ КБ "ПриватБанк" подав апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року у справі №826/7432/17 за позовом Коломойського І. В. про скасування рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави".

  У банку зазначають, що 24 травня 2019 року банк подав апеляційну скаргу у справі за позовом колишнього акціонера банку кіпрської компанії "Тріантал Інвестментс ЛТД" про скасування рішення комісії НБУ щодо визначення переліку пов'язаних із банком осіб.

  "З урахуванням цього, вказані судові рішення не набрали законної сили та не мають жодних правових наслідків", – наголошують в банку.

  Як повідомлялося, 18 квітня суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку".  Того ж дня глава держави Петро Порошенко наголосив, що якщо "ПриватБанк" повернуть Коломойському, то це загрожує країні дефолтом і новою економічною кризою. Багато ЗМІ, в тому числі й Financial Times, писали, що в разі перемоги Зеленського на виборах його патрон Коломойський скористається нагодою та спробує повернути собі "ПриватБанк".

  Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію установи. Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію Україна витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а наступного дня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжили 18 квітня в закритому режимі. Додамо, що колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією банку "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу. 

  Загалом у судах як в Україні, так і за кордоном перебуває близько 240 справ, пов'язаних з націоналізацією "ПриватБанку" і боргами його колишніх власників за кредити рефінансування.

  Попередній матеріал
  "ЗА ЧАЙ.COM": режисерка-документалістка зі США Ольга Онишко в ефірі "5 каналу"
  Наступний матеріал
  Менше 50% грошей від екоподатку витрачається на екологію – Семерак
  Loading...