Гонтарева
Гонтарева obozrevatel.com

Гонтарева нагадала, що радник Зеленського підтримав націоналізацію "Приватбанку"

  Читайте по-русски
  "Приватбанк" був одним з найважчих завдань, бо він був найбільшим банком України, розповіла екс-очільниця НБУ

  Переможцю президентських виборів Володимиру Зеленському варто звернути увагу на потребу реформування судової системи і правоохоронних органів, щоб зберегти досягнення в очищенні й стабілізації українських фінансів та банківського сектору. Про це екс-очільниця Нацбанку України Валерія Гонтарева заявила в інтерв'ю "Голосу Америки".

  Також Гонтарева наголосила, що одне з її найважливіших рішень на посаді голови НБУ – націоналізація "Приватбанку" 2016 року – була необхідним кроком, який вважають правильним і підтримали провідні міжнародні фінансові установи. Намагання одного з колишніх власників Ігоря Коломойського оскаржити націоналізацію в судах Гонтарева назвала "свавіллям" і "неподобством".

  Вона вказала, що один з теперішніх радників Зеленського, колишній міністр фінансів Олександр Данилюк, знає, чому "Приватбанк" був під загрозою банкрутства і, що він також підтримав націоналізацію, щоб врятувати гроші українських вкладників.

  Гонтарева наголосила: "Приватбанк" був одним з найважчих завдань, бо він був найбільшим банком України: 33% всіх депозитів населення, 20 мільйонів клієнтів, включаючи пенсіонерів студентів – це незахищене населення. Можна собі лише уявити, що це могло бути. Це був би економічний і фінансовий колапс в Україні".

  Проблему з націоналізацією, переконана Гонтарева, має насамперед олігарх Ігор Коломойський, від якого український уряд домагається відшкодування близько 5 мільярдів доларів. Коломойський оскаржує в українських судах, а також у суді в Лондоні, обвинувачення, що з банку були незаконно виведені багатомільярдні суми.

  Як повідомлялося, 18 квітня суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку".  Того ж дня Глава держави Петро Порошенко наголосив, що якщо "ПриватБанк" повернуть Коломойському, то це загрожує країні дефолтом і новою економічною кризою. Багато ЗМІ, у тому числі й Financial Times, писали, що у разі перемоги Зеленського на виборах його патрон - Коломойський скористається нагодою та спробує повернути собі "Приватбанк".

  Нагадаємо, в грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію держава витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а 2 квітня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжили сьогодні, 18 квітня, в закритому режимі. Додамо, що колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу. 

  Попередній матеріал
  Зустріч Президента України з представниками культурного, громадського та бізнес середовища Львівської області – відео
  Наступний матеріал
  У Зеленського спростовують інформацію про відпочинок на 40-метровій яхті Ігоря Коломойського
  Loading...